Komentarze (317)

Biszkopt, który jest doskonałą bazą do tortów i innych ciast przekładanych. Miał być niezawodny i taki jest – delikatny, lekki a zarazem stabilny. W tym przepisie na biszkopt zasada jest prosta: na każde jajko przypada 1 łyżka mąki pszennej, 1 łyżka skrobi ziemniaczanej i 2 łyżki cukru. To jest podstawa sukcesu :-).

Składniki:

  • 3 duże jajka
  • 3 łyżki mąki pszennej
  • 3 łyżki skrobi ziemniaczanej
  • 6 łyżek drobnego cukru do wypieków
  • 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Makę, skrobię i proszek – przesiać, odłożyć.

Białka umieścić w misie miksera i ubić na sztywną pianę. Pod koniec ubijania dodawać cukier, łyżka po łyżce, nie przerywając ubijania. Dodawać stopniowo żółtka, dalej ubijając. Przesiane mąki z proszkiem dodać do masy jajecznej i delikatnie wymieszać szpatułką.

Przełożyć do formy o średnicy 21 cm wyłożonej papierem do pieczenia, wyrównać. Piec w temperaturze 175ºC przez około 35 – 45 minut lub dłużej do tzw. suchego patyczka. Wyjąć, wystudzić w formie.

Smacznego :-).

przepisu Kamili.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 317 komentarzy
Szukaj w komentarzach: