Ptasie mleczko.
22.03.14

Ptasie mleczko.

Składniki:1kost.margaryny,4 jaja,1/2lit.mleka,3łyżeczki żelatyny,30dag cukru pudru,3łyż.kakao. Przepis:Margarynę,żółtka,cukier utrzeć.Żelatynę rozpuścić w mleku,ostudzić i dodać do masy,następnie dodać ubitą pianęi wymieszać.Do połowy masy dodać kakao masę kakaową rozlać na biszkopt,a żółtą na wierzch można podać z galaretką lub posypać czekoladą.

Czytaj więcej
Sernik na zimno
22.03.14

Sernik na zimno

Składniki:2szkl.cukru,6jajek,6 serków homogenizowanych,6łyżeczek żelatyny,1szkl.mleka,2 galaretki. Przepis:Jajka ubić na parze razem z cukrem,następnie wymieszać z serkiemi żelatyną,dobrze wymieszać z ciepłym mlekiem to wszystko wylać do formy i zalać na koniec galaretką.

Czytaj więcej
Biszkopt
22.03.14

Biszkopt

Składniki:3/4szkl.cukru,1/2szkl.mąki,1/2szkl.kartoflanki,4 jajka,2 łyżeczki proszku Przepis:Składniki kolejno dodawać,wymieszać i piec.

Czytaj więcej
Babka
22.03.14

Babka

Składniki:1cukier waniliowy,5jaj,1 1/2 szkl.mąki,1 1/2szkl.kartoflanki,1 1/2szkl.cukru,1/2kostki margaryny,2łyżeczki proszku do pieczenia,2łyżki oleju,2łyżki kakao. Przepis:Składniki kolejno dodawać,wymieszać i piec 40-45min.

Czytaj więcej
Chatka Puchatka.
16.03.14

Chatka Puchatka.

Składniki:trzy czwarte szkl.cukru,1 kostka tłuszczu,1 cukier waniliowy,pół kg.twarogu,3 paczki petiberów, mleko,kakao. Przepis: Cukier i tłuszcz razem rozmieszać,dodać twaróg zmielony i wanilię razem wymieszać.Ciasto podzielić na połowe do jednej dodać kakao.Ciastka petibery włożyc na 3 rzędy po 5 ciastek umoczonych w mleku.Na ciastka nałozyc warstwę jasnego ciasta(tego bez kakao) i 2 ciemnego(z kakao).Następnie złapać za boki […]

Czytaj więcej
Ticket on love.
16.03.14

Ticket on love.

składniki: Czekolada,orzechy,dżem,cukier puder.mąka,sok malinowy(taki który się rozrabia z wodą w tym przypadku nie rozrabiać z wodą.) Czekoladę rozpuścić w garnku.Rozpuszczoną czekoladę włożyć do miski dodać rozłupane orzechy i dżem wymieszać.Wyjąć deskę którą należy posypac mąką wziąść 1 sporą łyżkę czekoladowej mikstury nałożyć na deske i uformować kulkę z resztą robić tak samo.Gotowe juz czekoladowe kuleczki […]

Czytaj więcej