Komentarze (56)

Biscotti z syropem klonowym i orzechami pekan

I jeszcze jedno biscotti :-). Ledwo co skończyłam przygotowywać poprzedni wpis, mój mąż się spytał, kiedy robię następne… A ponieważ to przepis, który można robić w wielu wariacjach, tym razem padło na klonowe z pekanami. Pycha! Bardzo polecam! (a teraz marzą mi się wiśniowo – czekoladowe…)

Składniki na 15 – 20 sztuk:

  • 1 jajko
  • 80 g drobnego cukru do wypieków
  • 1 szklanka mąki pszennej
  • pół łyżeczki proszku do pieczenia
  • 2 łyżki syropu klonowego
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
  • 100 g orzechów pekan

Jajko dobrze roztrzepać z cukrem (nie ubijać). Dodać mąkę pszenną wymieszaną z proszkiem do pieczenia, ekstrakt, syrop klonowy, zmiksować. Na koniec wmieszać pekany.

Obsypując dłonie mąką uformować w podłużny chlebek o długości około 20 cm. Ułożyć na blaszce oprószonej mąką (ciasto będzie lepiące). Piec w temperaturze 175ºC przez około 20 – 25 minut, aż będzie złotobrązowe i twardsze. Wyjąć, wystudzić.

Po wystudzeniu pokroić go nożem z piłką na 1 cm kromeczki, na ukos. Ułożyć je na blaszce (poziomo) i podpiekać, aż wyschną i zrobią się chrupiące (odwracając w połowie pieczenia na drugą stronę), przez około 15 minut w temperaturze 180ºC.

Z przepisu otrzymamy około 15 – 20 biscotti, które można długo przechowywać w szczelnym pojemniku.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 56 komentarzy
Szukaj w komentarzach: