Komentarze (75)
Brownie z masłem orzechowym

Tak naprawdę na brownie nie trzeba mnie długo namawiać. Szybko się robi, dobrze smakuje i zaspokaja głód na czekoladę na dobre 7 dni ;). Intensywne, ciężkie brownie w wersji z orzechowym masłem  – może to będzie Twoje ulubione brownie? Koniecznie wypróbuj nowy przepis na brownie z masłem orzechowym.

Składniki na brownie z masłem orzechowym:

  • 180 g masła
  • 150 g gorzkiej czekolady 70%, posiekanej
  • 150 g gorzkiej czekolady 50%, posiekanej
  • 3 duże jajka
  • 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii
  • 220 g drobnego cukru do wypieków
  • 100 g mąki pszennej
  • ½ łyżeczki proszku do pieczenia
  • 150 g masła orzechowego*

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

W garnuszku roztopić masło, zdjąć z palnika. Do gorącego dodać posiekaną gorzką czekoladę, odstawić na 2 minuty. Po tym czasie wymieszać do powstania gładkiego sosu czekoladowego. Sos czekoladowy wystudzić (lub pozostawić lekko ciepły, ale NIE GORĄCY), powinien też pozostać płynny.

W naczyniu lekko roztrzepać jajka rózgą kuchenną (nie ubijać!). Dodać ekstrakt z wanilii, cukier i wymieszać przez dłuższą chwilę do dokładnego połączenia się składników rózgą kuchenną. Dodać przestudzony sos czekoladowy, wymieszać rózgą kuchenną. Bezpośrednio do mieszanki czekoladowej  przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia, następnie wymieszać tylko do połączenia się składników.

Masę czekoladową przelać do formy o wymiarach 28 x 18 cm (lub kwadratowej o boku 24 cm) wysmarowanej masłem i wyłożonej papierem do pieczenia. Małą łyżeczką wykładać na górę masło orzechowe, wymieszać końcówką noża, tworząc na powierzchni esy – floresy.

Brownie piec w temperaturze 160ºC, bez termoobiegu, przez około 35 – 37 minut. Ciasto lekko wyrośnie i może popękać wokół brzegów lub pomarszczyć się. Patyczek włożony do ciasta może być mokry, ale nie może być na nim śladów surowego ciasta (zazwyczaj jednak nie testujemy brownie przy pomocy patyczka, ponieważ nie jest to miarodajne).

Brownie z masłem orzechowym wystudzić, pokroić na kwadraty.

* Uwaga: masło orzechowe bywa plastyczne (zależy of firmy) – jeśli takie jest – przed wyłożeniem na brownie najlepiej podgrzać w mikrofali, w takim stanie łatwiej się je wykłada i formuje esy-floresy.

Smacznego!

Brownie z masłem orzechowym

 

Brownie z masłem orzechowym
Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 75 komentarzy
Szukaj w komentarzach: