Komentarze (169)

Chleb otrębowy w diecie Dukana

Nie, nie jestem na diecie Dukana. Ale wiem, że wielu z Was tak. Nie jest bowiem prawdą, że na 'Moje Wypieki’ zaglądają tylko łasuchy. Jak pokazują statystyki, blog odwiedza wiele osób z portali dietetycznych, różnych grup wsparcia, osób z alergiami pokarmowymi, itp. Niektórym wystarczy zdjęcie ciasta, by się 'nasycić’ lub trochę oszukać łaknienie…, inni szukają przepisów, które można łatwo przerobić na dozwolone w ich diecie.

Chleb jest dozwolony w diecie Dukana. Nie powiem Wam, w której fazie, bo ja sama się tak dokładnie z dietą nie zapoznawałam; na pewno podpowiecie sami w komentarzach ;-). Jest smaczny, biorąc po uwagę fakt, z jakich składników został upieczony. Ale może smakować. Myślę, że gdybym była po kilku tygodniach diety bezchlebowej w ogóle, za taki chleb całowałabym po rękach ;-). Przy tym prosty w wykonaniu i naprawdę bezproblemowy. Na pewno od czasu do czasu będę go dla nas piekła. A może teraz się dowiem, kto z Was tak naprawdę jest na tej diecie? 🙂

Składniki na 1 bochenek (10 – 12 kromek):

  • 3 jajka
  • 8 łyżek otrębów owsianych (oatbran)
  • 16 łyżek otrębów pszennych (wheatbran)
  • 10 łyżek odtłuszczonego mleka w proszku
  • 5 łyżek naturalnego jogurtu (niskotłuszczowego)
  • 3 łyżeczki drożdży suchych (12 g) lub 24 g drożdży świeżych
  • 5 łyżek letniej wody
  • pół łyżeczki soli

1 łyżka = 15 ml

Wszystkie składniki zmiksować. Można robotem, można ręcznie (najważniejsze, by całość była dokładnie wymieszana).

Formę keksówkę o wymiarach dolnych 19 x 8 cm wysmarować masłem, wysypać otrębami. Przełożyć do niej ciasto (jest dość rzadkie). Odstawić w ciepłe miejsce, przykryte lnianym ręczniczkiem, do wyrośnięcia (od 30 do 60 minut).

Piec w temeraturze 200ºC przez 10 minut, następnie temperaturę obniżyć do 180ºC i piec dodatkowe 15 minut. Wyjąć ostrożnie z foremki, wystudzić na kratce.

Smacznego :-).

Chleb otrębowy w diecie Dukana

Przepis pochodzi z tej strony.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 169 komentarzy
Szukaj w komentarzach: