Komentarze (30)
Puszysty chleb tostowy

Domowy i puszysty chleb tostowy na drożdżach, wyrastający tylko jeden raz. Idealny do domowych kanapek, do tostera, ze świeżym masłem i po prostu jak lubicie. Na głowę bije kupne chleby tostowe, po podpieczeniu przyjemnie chrupie, jest pyszny i po prostu idealny. Polecam!

Składniki na 1 bochenek.

Składniki na puszysty chleb tostowy:

  • 350 g mąki pszennej chlebowej
  • 10 g świeżych drożdży lub 5 g drożdży suchych
  • 1 duże jajko
  • 160 ml mleka
  • 8 g soli
  • 12 g cukru
  • 40 g masła, roztopionego

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Formę keksową o wymiarach dolnych: 23 x 9 cm i górnych: 25 na 11 cm posmarować masłem i oprószyć mąką pszenną, nadmiar mąki strzepać.

Mąkę pszenną chlebową wymieszać z suchymi drożdżami (ze świeżymi najpierw zrobić rozczyn). Dodać resztę składników i wyrobić, pod koniec dodając roztopiony tłuszcz. Wyrobić ciasto, odpowiednio długo, by było miękkie i elastyczne. Wyrobione ciasto uformować w podłużny bochenek – lekko rozwałkować, następnie boki ciasta złożyć do środka i ciasto zwinąć w rulon. Uformowany bochenek dostosować do długości formy – odpowiednio go spłaszczając – i w niej umieścić. Przykryć folią spożywczą i pozostawić w cieple do wyrośnięcia i podwojenia objętości.

Puszysty chleb tostowy piec w temperaturze 180°C, najlepiej z termoobiegiem, przez około 30 minut. Wyjąć z piekarnika i wystudzić na kratce.

Smacznego!

Puszysty chleb tostowy

Źródło przepisu – Baking Into The Ether.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 30 komentarzy
Szukaj w komentarzach: