Komentarze (78)

Makowe koperty z wiśniami

Pyszne makowe koperty z wiśniami. Wykonane z ciasta francuskiego, nadziane masą makową i konfiturą wiśniową. Szybki deser do przygotowania w ostatniej chwili z masy makowej, która pozostała nam z innych makowych ciast świątecznych :-). 

Życzę wszystkim Czytelnikom Moich Wypieków radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz dużo pomyślności w nadchodzącym Nowym 2016 Roku!

Składniki na 8 sztuk:

  • 320 g ciasta francuskiego na maśle (1 płat), może być mrożone
  • 240 – 300 g gotowej masy makowej (najlepiej z domowego przepisu)
  • 8 łyżeczek dżemu wiśniowego lub konfitury wiśniowej
  • 8 wiśni kandyzowanych

Ponadto:

  • 1 jajko roztrzepane z 1 łyżką wody, do posmarowania
  • cukier puder, do podania

Stolnicę oprószyć mąką. Wyłożyć na nią ciasto francuskie (jeśli jest zamrożone należy wcześniej odmrozić). Ciasto powinno dojść do temperatury pokojowej, wtedy nie kurczy się podczas pieczenia.

Nożem do pizzy (lub zwykłym nożem) pokroić na 8 części, najlepiej kwadratów. Na sam środek każdego wyciętego kawałka wyłożyć łyżkę masy makowej (30 g) i pełną łyżeczkę dżemu wiśniowego. Przeciwległe rogi ciastek złączyć na środku, ścisnąć – skleić. Na samym środku przykleić wisienkę.

Ciastka przełożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i same ciasto posmarować jajkiem roztrzepanym z łyżką wody.

Makowe koperty z wiśniami piec w temperaturze 200 – 210ºC przez około 15 – 17 minut lub do zarumienienia, w razie potrzeby przekręcając blachę podczas pieczenia by ciasteczka równo się dopiekły. Wyjąć, lekko przestudzić, podawać oprószone cukrem pudrem.

Smacznego!

Makowe koperty z wiśniami

Makowe koperty z wiśniami

makowe koperty z wiśniami

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 78 komentarzy
Szukaj w komentarzach: