Komentarze (83)

Pralinki morelowo - marcepanowe

Rozkoszne pralinki morelowo – marcepanowe na święta. Proste do wykonania – to tylko zmiksowanie wszystkich składników na gładką pastę. Nadzienie morelowe nie jest sztywne, raczej miękkie i plastyczne – świetne będą jako nadzienie do domowych czekoladek lub jako np. nadzienie do pierniczków czy masa do przełożenia piernika. W oryginalnym przepisie pralinki były obtoczone w wiórkach kokosowych, ja je tradycyjnie obtoczyłam w czekoladzie. Wariacji smakowych może być mnóstwo, bardzo polecam!

Za przepis bardzo dziękuję Krysi.

Składniki na 10 pralinek.

Składniki na pralinki morelowo – marcepanowe:

  • 150 g suszonych moreli
  • 2 łyżki rumu (ciemnego lub białego) lub soku jabłkowego
  • 100 g pokruszonej masy marcepanowej (np. z domowego przepisu)
  • 50 g cukru pudru

Do obtoczenia:

  • 50 g wiórków kokosowych lub 70 g czekolady białej, mlecznej lub gorzkiej, roztopionej w kąpieli wodnej

Suszone morele, rum (lub sok jabłkowy), masą marcepanową i cukier puder umieścić w misie malaksera. Zmiksować do momentu otrzymania gładkiej pasty. Przełożyć do małej miseczki, przykryć folią spożywczą a następnie schłodzić przez 2 godziny w lodówce.

Po tym czasie dłońmi nawilżonymi wodą (masa się mocno klei) odrywać kawałki masy i formować pralinki, a następnie obtaczać je w wiórkach kokosowych lub w roztopionej czekoladzie. Odkładać na papier do zastygnięcia.

Przechowywać w lodówce (obtoczone w czekoladzie świetnie się utrzymują w temperaturze pokojowej) do 14 dni.

Smacznego!

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 83 komentarzy
Szukaj w komentarzach: