Komentarze (1)
Red Velvet brownie

Idealne Red Velvet brownie. Mocno czekoladowe, intensywne, wilgotne. Od klasycznego brownie różni je tylko zawartość czerwonego barwnika. Polecam na Halloween! Do Red Velvet brownie idealnie będą pasowały diabelskie babeczki.

Składniki na Red Velvet brownie:

  • 150 g masła
  • 250 g gorzkiej czekolady 50%, posiekanej
  • 3 duże jajka
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
  • 200 g drobnego cukru do wypieków
  • 75 g mąki pszennej
  • szczypta soli
  • 1 łyżka barwnika czerwonego w paście (lub w proszku)

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

W garnuszku roztopić masło, zdjąć z palnika. Do gorącego dodać posiekaną gorzką czekoladę, odstawić na 2 minuty. Po tym czasie wymieszać do powstania gładkiego sosu czekoladowego. Sos czekoladowy wystudzić (lub pozostawić lekko ciepły, ale NIE GORĄCY), powinien też pozostać płynny.

W naczyniu lekko roztrzepać jajka rózgą kuchenną (nie ubijać!). Dodać ekstrakt z wanilii, cukier i wymieszać przez dłuższą chwilę do dokładnego połączenia się składników rózgą kuchenną. Dodać przestudzony sos czekoladowy, wymieszać rózgą kuchenną. Bezpośrednio do mieszanki czekoladowej przesiać mąkę pszenną, dodać sól, następnie wymieszać tylko do połączenia się składników. Dodać barwnik – zaczynając od mniejszej ilości i dodając więcej, w razie konieczności – i dokładnie wymieszać.

Masę czekoladową przelać do formy o wymiarach 28 x 18 cm (lub kwadratowej o boku 24 cm) wysmarowanej masłem i wyłożonej papierem do pieczenia.

Red Velvet brownie piec w temperaturze 165ºC, bez termoobiegu, przez około 30 minut. Ciasto lekko wyrośnie i może popękać wokół brzegów lub pomarszczyć się. Patyczek włożony do ciasta może być mokry, ale nie może być na nim śladów surowego ciasta (zazwyczaj jednak nie testujemy brownie przy pomocy patyczka, ponieważ nie jest to miarodajne).

Wyjąć, wystudzić, następnie pokroić na kwadraty.

Smacznego!

Red Velvet brownie

 

Red Velvet brownie

Źródło przepisu – Peanut Butter Plus Chocolate.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 1 komentarz
Szukaj w komentarzach: