Składniki :

Produkty Suche:

360g Mąki pszennej
150 g cukru
Jedna płaska łyżka Stołowa proszku do pieczenia
Szczypta soli

Produkty mokre:

300 ml mleka skondensowanego
150 ml wody
Dwa jajka
Olejek migdałowy
Około 115 g rozpuszczonego masła
Składniki na Masę Cynamonową :
115 g miękkiego masła
120g brązowego cukru
2-3czubate Łyżki cynamonu
1 Czubata łyżka mąki pszennej

Wykonanie:
Najważniejszy w tym przepisie jest fakt że nie używamy miksera!!!
Za pomocą trzepaczki do Jajek , ręcznie mieszamy 2 jajka z cukrem , z mlekiem skondensowanym, wodą, rozpuszczonym masłem i olejkiem zapachowym. Ucieramy to wszystko bardzo powoli , napowietrzając ciasto najbardziej jak jest to możliwe. Następnie powoli dosypujemy przesianą mąkę połączoną z proszkiem do pieczenia i solą . Staramy się rozgnieść wszelkie możliwe grudki. Masa powinna być gęsta i kremowa.
W osobnej misce ucieramy miękkie masło z brązowym cukrem, cynamonem i łyżką mąki. Tutaj mozna uzyc miksera. Powinniśmy otrzymać dość gęstą konsystencję.

Wylewamy ciasto do brytfanny wyłożonej papierem do pieczenia i łyżką nakładamy masę Cynamonową w kilkucentymetrowych odstępach, powinniśmy otrzymać około sześciu łyżek. Następnie wszystko 'kroimy’ za pomocą noża do powstania tak zwanych zygzaków żeby mniej więcej masa Cynamonowa została lekko przykryta resztą ciasta .

Pieczemy w temperaturze 180° przez około 25 do 35 min pilnujemy żeby ciasto się nie przypiekło.

Przepisie podane jest również opcja na mleczną glazury z cukru, mleka i cukru waniliowego którą można polac ciasto po upieczeniu jednak uważam że ciasto samą siebie jest dość słodkie i ta Glazura absolutnie nie potrzebna.
Ps. Przyznam szczerze że przepis pochodzi od bakeatmidnite.com. Troszeczkę zmieniłam proporcje ale w większości przepis niczym się nie różni jak z powyższej strony.

Przeglądaj wpisy po składnikach: