BISZKOPT
Składniki:
-4 jaja
-150g cukru
-150g mąki pszennej
-50g mąki ziemniaczanej

Białka oddzielić od żółtek, ubić na sztywną pianę. Pod koniec ubijania stopniowo dodawać cukier, dalej ubijając. Dodawać po kolei żółtka, nadal ubijając. Mąki wymieszać, przesiać i dodać do ubitej piany z cukrem i żółtkami. Delikatnie połączyć, na najwolniejszych obrotach miksera.

Formę o wymiarach ok. 20 x 30cm wyłożyć papierem do pieczenia. Wyłożyć ciasto. Piec w temperaturze 160 – 170ºC około 30 – 40 minut.

Gorące ciasto wyjąć z piekarnika, z wysokości około 60 cm opuścić je (w formie) na podłogę. Odstawić do uchylonego piekarnika do ostygnięcia. Całkowicie wystudzić.

MASA SEROWA
Składniki:
-400 ml śmietanki 30 %
-350 g jogurtu greckiego
-3-4 łyżki cukru pudru
-2 łyżki żelatyny

Żelatynę dokładnie rozpuścić w dwóch łyżkach wrzącej wody, wystudzić. Schłodzoną śmietanę ubić na sztywno, dodać cukier puder, jogurt grecki i przestudzoną żelatynę i wymieszać szpatułką. Masę serową wylać na wystudzony biszkopt. Odstawić do lodówki.

MUS BRZOSKWINIOWY
Składniki:
-duża puszka brzoskwiń
-1,5 opak. galaretki brzoskwiniowej

Brzoskwinie odsączyć z syropu i zmiksować (najlepiej blenderem). Podgrzać w małym rondelku i rozpuścić w nim galaretkę. Wystudzić.

GALARETKA
Składniki:
-syrop z brzoskwiń z puszki
-0,5 opak. galaretki brzoskwiniowej

Syrop podgrzać w małym rondelku i rozpuścić w nim galaretkę. Wystudzić.

Na schłodzona masę serową wylać mus brzoskwiniowy. Odstawić do lodówki do stężenia. Po stężeniu musu wylać schłodzoną galaretkę.
Odstawić ciasto do lodówki.

Przeglądaj wpisy po składnikach: