Biszkopt przepis na 3 blaty
7 jaj
1 szklanka cukru
1 szklanka mąki pszennej
1/3 szklanki mąki ziemniaczanej
Masa kokosowa
400 ml mleka kokosowego tlustego
100g wiorkow kokosowych
1 tabliczka białej czekolady
Masą truskawkowa
2 szklanki wody
400 g truskawek
Pół szklanki cukru
2 budynie smietankowe
1 galaretka truskawkowa
Masą smietankowa
700 ml śmietanki 30%
Tłuszcz z mleka kokosowego
2 śmietan fixy
Łyżeczka zelatyny na łyżeczkę wrzatku
Do dekoracji truskawki, rafaelo i biala czekolada.

Blache 26 cm wykładamy papierem, nagrzewamy piekarnik do 180 st. Białka ubijamy na sztywno dodając po łyżeczkę cukier miksując. Potem jeszcze 2 min ubijamy żeby białko błyszczało. Wciąż ubijając dodajemy po żółtku a potem obie mąki. Robimy to już na mniejszych obrotach miksera. Pieczemy masę ok 30 min. Wyjmujemy studzimy i kroimy na 3 blaty.
Masa kokosowa. Oddzielamy twardy tłuszcz kokosowy i wstawiamy do lodówki a wodę wlewamy do garnuszka zasypujemy wiórkami i lekko gotujemy aby płyn został wchloniety. Jak tak się stanie to dorzucamy białą czekoladę, mieszany, studzimy i do lodówki.
Masą truskawkowa
Gotujemy szklankę wody dodajemy zmiksowane truskawki i cukier. Gotujemy aż zawrzy. W drugiej szklance wody rozpuszczamy budynie i wlewamy je do masy. Ściągamy z ognia i dodajemy galaretkę. Odstawiamy aby ostygła i staramy się nie wyjadać.
Masą śmietanowa na koniec jak wszystko jest już ostudzone. Mocno schłodzona śmietankę ubijamy razem z tłuszczem kokosowym dodając do smaku cukier puder ok 4 łyżki.dodajemy fixy a na sam już koniec zelatynke.
Blaty dwa nasączamy woda z cytryna i cukrem albo z herbata earl Grey z cukrem. Układamy na talerzu jeden blat, na to warstwę kokosową, truskawkowa i śmietanę. Kolejny blat tak samo. Na koniec całość robimy warstwa śmietany. Można zbudować stelaż z folii aluminiowej aby się nic nie rozlało. Wkładamy do lodówki na 3h i potem wyjmujemy żeby całość opruszyc wiórkami kokosowymi. Na drugi dzień wyciągamy. Zdobimy wedle uznania.

Przeglądaj wpisy po składnikach: