Komentarze (164)

Ciastka czekoladowe nadziewane nutellą

Chyba nie można się im oprzeć! Ciastka czekoladowe nadziewane nutellą smakują jeszcze lepiej niż wyglądają. Pyszne i lekko kruche. Proste do wykonania, ze składników łatwo dostępnych. Dzieciaki – i nie tylko – się ucieszą ;).

Składniki na ciastka czekoladowe nadziewane nutellą (20 sztuk):

  • 20 łyżeczek nutelli
  • 115 g masła
  • 40 g drobnego cukru do wypieków
  • 90 g jasnego brązowego cukru muscovado
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
  • 1 duże jajko
  • 140 g mąki pszennej
  • 40 g kakao
  • 3 g (1 łyżeczka) skrobi ziemniaczanej
  • 3/4 łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Przygotować talerzyk lub deseczkę, wyłożyć papierem do pieczenia. Na nią wyciskać z rękawa cukierniczego lub nakładać łyżeczką małe porcje nutelli (u mnie ok. 3/4 łyżeczki na porcję). Włożyć do zamrażarki na minimum pół godziny przed przystąpieniem do wykonania ciasteczek. To będzie nadzienie do ciastek.

W misie miksera umieścić masło i oba cukry. Utrzeć do uzyskania puszystej masy maślanej. Dodać ekstrakt z wanilii, następnie jajko i ponownie utrzeć do połączenia. Dodać mąkę pszenną, kakao, skrobię ziemniaczaną i proszek do pieczenia. Zmiksować do połączenia.

2 płaskie blachy wyłożyć papierem do pieczenia. Z ciasta formować nieduże kulki (ok. 18 – 20 g), następnie lekko rozpłaszczać je na dłoni, na środek każdego z nich kłaść zamrożoną nutellę i obtaczać ją w cieście, formując kulki.  Jeśli ciasto będzie klejące lekko oprószać je mąką, co ułatwi formowanie kulek. Jeśli ciasto będzie zbyt miękkie – schłodzić je przez 30 minut w lodówce. Uformowane kulki układać na blaszkach, w sporych odstępach od siebie.

Piec w temperaturze 170ºC (z termoobiegiem) przez około 10 minut. Ciasteczka podczas pieczenia powinny się spłaszczyć; jeśli tego nie zrobią to 2 minuty przed końcem pieczenia przyklepać je lekko drewnianą łyżką. Wyjąć, przestudzić na blaszce (będą bardzo miękkie) a następnie przenieść je na metalową kratkę do całkowitego wystudzenia.

Przechowywać w temperaturze pokojowej do 7 dni w szczelnym pojemniku lub puszce. Można mrozić.

Smacznego!

Ciastka czekoladowe nadziewane nutellą

Źródło przepisu – Sweetest Menu.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 164 komentarzy
Szukaj w komentarzach: