Komentarze (85)
cynamonowe kule

Cynamonowe kule to ani ciasteczka, ani trufelki. W smaku jak makaroniki, ale mocno cynamonowe. Szybkie do przygotowania i urokliwe. Polecam na święta Bożego Narodzenia :).

Cynamonowe kule – składniki na około 16 sztuk:

  • 175 g zmielonych migdałów
  • 70 g cukru pudru
  • 1 łyżka cynamonu
  • 2 białka (80 g)

Ponadto:

  • cukier puder do obtoczenia

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

W naczyniu wymieszać razem migdały, cukier i cynamon. W innym naczyniu ubić na sztywno białka, połączyć z wymieszanymi suchymi składnikami – delikatnie wymieszać. Mikstura powinna być na tyle sztywna, aby można było swobodnie formować kulki (w razie potrzeby można dosypać 1 – 2 łyżki migdałów).

Formować cynamonowe kule (u mnie najłatwiej było formować kulki po namoczeniu dłoni w wodzie) i układać je na wyłożonej papierem do pieczenia blaszce, w odstępach.

Piec około 15 minut w temperaturze 180ºC. Ściągając je z blaszki delikatnie podważać szpatułką. Wystudzić na metalowej kratce, następnie obtoczyć w cukrze pudrze.

Cynamonowe kule przechowywać w szczelnym pojemniku spożywczym w temperaturze pokojowej do 14 dni.

Smacznego!

cynamonowe kule

Przepis pochodzi z 'The cookie and biscuit bible’.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 85 komentarzy
Szukaj w komentarzach: