Komentarze (217)
Knedle ze śliwkami

Przepisów na knedle jest co najmniej tyle, ile na pierogi ;). Ja robię knedle z ciasta twarogowego według przepisu mojej Mamy, a wcześniej mojej Babci. I zawsze „na oko”, choć na potrzeby bloga zważyłam składniki. W sezonie śliwkowym staram się je robić przynajmniej raz w tygodniu, podaję z kwaśną bądź słodką śmietaną, lekko posypane cynamonem i cukrem. Z takiego ciasta też robię zawsze kopytka, tylko wtedy dodaję mniej twarogu. Oto mój przepis na knedle ze śliwkami. Koniecznie do wypróbowania!

Przepis na knedle ze śliwkami – 30 dużych sztuk.

Przetestuj też mój przepis na austriackie knedle z morelami!

Knedle ze śliwkami – składniki na ciasto:

  • 500 g twarogu półtłustego lub tłustego, zmielonego raz przez maszynkę lub przeciśniętego przez praskę
  • 500 g ugotowanych  ziemniaków (utłuczonych, posolonych przy gotowaniu)
  • 2 jajka
  • około 1 szklanki mąki pszennej (wsypać 3/4 szklanki, a pozostałą ilość dodać w razie potrzeby)

Dodatkowo:

  • około 700 – 900 g śliwek (im mniejsze, tym knedle wyjdą zgrabniejsze), odpestkowanych
  • cukier

Wszystkie składniki na ciasto połączyć w misce i wyrobić, by się mocno nie kleiło. Odrywać nieduże kawałki ciasta, spłaszczać na dłoni, na środek kłaść odpestkowaną śliwkę, do jej środka sypać około pół łyżeczki cukru. Zlepiać dokładnie, kształtując knedle.

Knedle ze śliwkami gotować lekko w osolonej wodzie przez około 2 minuty (liczone od momentu wypłynięcia na powierzchnię). Ciepłe knedle podawać z ulubionymi dodatkami.

Smacznego :-).

Knedle ze śliwkami
Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 217 komentarzy
Szukaj w komentarzach: