Komentarze (231)

Orzechowe ule z nadzieniem ajerkoniakowym

Orzechowe ule z nadzieniem ajerkoniakowym, a wręcz cała pasieka ;). Przesłodkie pralinko – ciasteczka o smaku orzechowym z nadzieniem alkoholowym. Do ich wykonania potrzebna jest specjalna foremka do uli, którą nadziewamy dowolnym kremem. Pomysłów i dodatków smakowych może być mnóstwo, na początek przedstawiam Wam wersję chyba najbardziej popularną i lubianą – orzechową. Te malutkie ule na zdjęciach są wielkości naparstka… To słodycze na jeden kęs. Niesamowicie smaczne i oryginalne pralinki, które są bardzo popularne za polską południową granicą. Polecam!

Składniki na około 30 sztuk (w zależności od rozmiarów foremki).

Składniki na orzechowe ule:

  • 200 g zmielonych orzechów (włoskich, laskowych, pekan lub migdałów)
  • 200 g cukru pudru
  • 1 białko, średniej wielkości

Wszystkie składniki umieścić w naczyniu i dokładnie wymieszać lub zmiksować (białka wcześniej nie ubijamy). Jeśli masa będzie zbyt rzadka dodać w jednakowych proporcjach orzechów i cukru pudru (gęstość masy zależy od wielkości białka).

Przygotować foremki do uli. Z przygotowanego ciasta odrywać kawałki masy i uformować z nich kulki, odłożyć (z lekko przeschniętymi z wierzchu łatwiej się pracuje). Wielkość kulek będzie zależała od wielkości foremek na ule. Kule ciasta delikatnie oprószyć cukrem pudrem. Wcisnąć do foremki, by ciasto dokładnie przylegało do jej boków. Końcem drewnianej łyżki oprószonej cukrem pudrem zrobić w ulu wgłębienie na nadzienie. Otworzyć foremkę, wyjąć z niej gotowy ul, odłożyć na talerz. W taki sam sposób wykonać pozostałe ule. Włożyć na kilka godzin do lodówki, do zgęstnienia i osuszenia się ciasta.

Składniki na nadzienie ajerkoniakowe:

  • 50 g masła, w temperaturze pokojowej
  • 80 g cukru pudru
  • 1 żółtko
  • 40 ml ajerkoniaku

Dodatkowo:

  • opłatki, andruty lub małe kruche ciasteczka na spód uli

W misie miksera umieścić masło i cukier puder, a następnie utrzeć do uzyskania jasnego, puszystego kremu maślanego. Dodać żółtko i utrzeć. Na końcu wlewać małą strużką ajerkoniak, cały czas ucierając. Gotowy krem ajerkoniakowy przełożyć do jednorazowego rękawa cukierniczego, odciąć jego końcówkę. Schłodzone ule wypełniać kremem, od spodu każdego przyklejając opłatek.

Orzechowe ule z nadzieniem ajerkoniakowym schłodzić i przechowywać w lodówce.

Smacznego!

Orzechowe ule z nadzieniem ajerkoniakowym

Orzechowe ule z nadzieniem ajerkoniakowym

Źródło przepisu – wizaz.pl

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 231 komentarzy
Szukaj w komentarzach: