Komentarze (98)

Pralinki z ajerkoniakiem

Pralinki z ajerkoniakiem są idealne na podwieczorek świąteczny i pięknie pachną likierem jajecznym – do ich produkcji można wykorzystać taki domowej produkcji. Domowe czekoladki można przygotować w fomie okrągłych pralinek, można też wykorzystać foremki do czekoladek. Po obtoczeniu w czekoladzie można je dłuższy czas przechowywać w temperaturze pokojowej. Najsmaczniejsze są te obtoczone w białej czekoladzie. Polecam! 

Składniki na 20 – 25 sztuk.

Składniki na pralinki z ajerkoniakiem:

  • 50 ml śmietanki kremówki 30% lub 36%
  • 80 ml ajerkoniaku
  • 200 g białej czekolady, posiekanej
  • 30 g suchych wafelków, drobno pokruszonych
  • 50 g zmielonych migdałów

Dodatkowo:

W niedużym garnuszku umieścić śmietankę kremówkę i ajerkoniak. Podgrzać, prawie do wrzenia, zdjąć z palnika. Dodać posiekaną białą czekoladę, odstawić na 2 minuty, następnie po tym czasie wymieszać do połączenia i powstania gładkiego sosu. Dodać pokruszone wafelki, zmielone migdały, wymieszać. Przykryć folią spożywczą i schłodzić w lodówce przez kilka godzin, do stężenia.

Po tym czasie ze schłodzonej masy odrywać kawałki masy, formować pralinki i obtaczać je w roztopionej czekoladzie. Odkładać na papier do pieczenia do zastygnięcia.

Pralinki z ajerkoniakiem przechowywać w lodówce, choć obtoczone w czekoladzie świetnie się przechowują w temperaturze pokojowej.

Smacznego!

Pralinki z ajerkoniakiem

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 98 komentarzy
Szukaj w komentarzach: