Komentarze (98)

Pralinki z ajerkoniakiem

Słodkie ajerkoniakowe pralinki. Idealne na podwieczorek świąteczny, pięknie pachnące likierem jajecznym (możecie wykorzystać taki domowej produkcji). Domowe czekoladki można przygotować w fomie okrągłych pralinek, można też wykorzystać foremki do czekoladek. Po obtoczeniu w czekoladzie można je dłuższy czas przechowywać w temperaturze pokojowej.  Najsmaczniejsze są w białej czekoladzie. Polecam! 

Składniki na 20 – 25 sztuk:

  • 50 ml śmietany kremówki 30% lub 36%
  • 80 ml ajerkoniaku
  • 200 g białej czekolady, posiekanej
  • 30 g suchych wafelków, drobno pokruszonych
  • 50 g zmielonych migdałów
  • 150 g mlecznej, gorzkiej lub białej czekolady do obtoczenia pralinek

W niedużym garnuszku umieścić śmietanę kremówkę i ajerkoniak. Podgrzać, prawie do wrzenia, zdjąć z palnika. Dodać posiekaną białą czekoladę, odstawić na 2 minuty, po tym czasie wymieszać do połączenia i powstania gładkiego sosu.  Dodać pokruszone wafelki, zmielone migdały, wymieszać. Przykryć folią i schłodzić w lodówce przez kilka godzin.

Po tym czasie ze schłodzonej masy formować pralinki, obtaczać w roztopionej czekoladzie. Odkładać na papier do zastygnięcia.

Przechowywać w lodówce (obtoczone w czekoladzie świetnie się utrzymują w temperaturze pokojowej) do 14 dni.

Smacznego :-).

Pralinki z ajerkoniakiem

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 98 komentarzy
Szukaj w komentarzach: