Komentarze (17)

Mini Pavlova z truskawkami i marakują

Mini pavlova z truskawkami i marakują to nasz weekendowy deser :). Delikatne bezy z dodatkiem świeżych truskawek, bitej śmietany i orzeźwiającego miąższu z marakui. Z zewnątrz chrupiące, w środku piankowe – idealne, jeśli chcecie wykorzystać białka pozostałe po innych wypiekach, również te wcześniej zamrożone. Polecam!

Składniki na 6 sztuk.

Składniki na mini pavlovą:

  • 5 białek, z dużych jajek
  • 250 g drobnego cukru do wypieków
  • 1 łyżeczka octu winnego lub soku z cytryny
  • 1 łyżeczka skrobi ziemniaczanej
  • szczypta soli

Dużą płaską blachę (np. z wyposażenia piekarnika) wyłożyć papierem do pieczenia. Na papierze narysować 10 – 12 cm okręgi, pozostawiając pomiędzy nimi kilkucentymetrowe odstępy.

Piekarnik rozgrzać do 150ºC.

W misie miksera ubić białka ze szczyptą soli na sztywną pianę. Dodawać cukier, stopniowo, łyżka po łyżce, cały czas ubijając, do powstania sztywnej, błyszczącej piany. Dodać ocet winny lub sok z cytryny oraz skrobię ziemniaczaną, ubić. Masę bezową wyłożyć na zaznaczone na papierze okręgi, lekko wyrównać.

Wstawić do nagrzanego piekarnika. Po 2 minutach zmniejszyć temperaturę do 120ºC i piec przez około 75  – 90 minut. Bezy powinny lekko się zarumienić, mogą popękać, ale przy dotyku powinny być suche i chrupkie, a w środku piankowe. Wyłączyć piekarnik, uchylić drzwiczki i zostawić do wystudzenia.

Ponadto:

  • 300 ml śmietanki kremówki 30% lub 36%, schłodzonej
  • 200 g truskawek, odszypułkowanych
  • 3 owoce marakui

Śmietankę kremówkę ubić i wyłożyć na wystudzone bezy. Truskawki przekroić i ułożyć na bitej śmietanie. Polać miąższem z marakui (na jedną bezę przypada około połowy owocu). Podawać od razu.

Uwaga: bitą śmietanę i owoce najlepiej wyłożyć bezpośrednio przed podaniem.

Smacznego!

Mini Pavlova z truskawkami i marakują

 

Mini Pavlova z truskawkami i marakują

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 17 komentarzy
Szukaj w komentarzach: