Komentarze (0)
Mini Pavlova z jagodami

Pyszne mini bezy w sezonowym wydaniu, z bitą śmietaną i jagodami. Wykonane, podobnie jak moja ostatnia Pavlova z rabarbarem i pistacjami, metodą szwajcarską; taki sposób obecnie preferuję. Jeżeli jeszcze nie spotkaliście się z tym sposobem wykonania, proszę zapoznajcie się z przepisem poniżej. Takie bezy są bardziej stabilne i mniej pękają, a sam sposób przygotowania nie jest bardziej skomplikowany. Polecam!

Składniki na bezy (5 sztuk):

  • 4 białka (z dużych jajek, czyli 160 g)
  • 260 g drobnego cukru do wypieków
  • 1 łyżeczka soku z cytryny

Białka i cukier umieścić w szklanej lub metalowej misce. W garnuszku zagotować niewielką ilość wody; nad nim umieścić miskę z białkami – nie powinna dotykać powierzchni wody. Podczas gdy woda w garnuszku paruje, cały czas mieszać białka rózgą kuchenną; mogą się ocieplić, mogą się lekko spienić, a cukier do nich wsypany powinien się całkowicie rozpuścić (sprawdzić rozcierając między palcami).

Tak wstępnie przygotowane białka przelać do misy miksera i rozpocząć ubijanie. Ubijać, aż piana bezowa będzie gęsta i błyszcząca i się wystudzi. Dodać sok z cytryny i ubić.

Płaską blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia. Od miseczki odrysować 5 kółek o średnicy około 8 cm, zachowując odstępy. Odwrócić papier (by ślady ołówka/mazaka nie przeniosły się na upieczone bezy) wyłożyć na nie masę bezową i uformować. Wstawić do nagrzanego do 120ºC piekarnika (bez termoobiegu) i piec od 1 h do 1 h 20 minut lub do chrupkości bez z wierzchu i od spodu. Wyłączyć piekarnik, lekko uchylić i pozostawić w nim bezy do całkowitego wystudzenia.

Ponadto:

  • 350 ml śmietanki kremówki 36%, schłodzonej
  • 300 g jagód

Śmietankę (przed podaniem) ubić do sztywności. Wyłożyć na bezy i posypać jagodami.

Smacznego!

Mini Pavlova z jagodami
Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 0 komentarzy
Szukaj w komentarzach: