Komentarze (17)
Ciasto Milky Way

Proste i szybkie do wykonania ciasto Milky Way bez pieczenia, wzorowane na Mlecznej Kanapce :). Nie smakuje jednak jak słynny batonik. Pomiędzy warstwami kakaowych herbatników mamy masę z dodatkiem mleka w proszku i kanapka smakuje bardzo… mlecznie i wygląda (i kroi się) jak blok czekoladowy, bardziej przypomina mi masę do smarowania wafli niż krem do tortu. Trzeba po prostu bardzo lubić mleko w proszku; jego smak determinuje smak całego deseru. Przepis sprawdzi się na różne okazje i niezależnie od pory roku. Przekonaj się sam, a może zostaniesz fanem…?

Składniki na warstwy ciasta:

  • 400 g herbatników kakaowych petit beurre 

Składniki na masę z mleka w proszku:

  • 250 ml mleka
  • 60 g cukru
  • 8 g cukru wanilinowego
  • 250 g masła
  • 400 g mleka w proszku

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

W garnuszku umieścić mleko i oba cukry. Podgrzać i wymieszać do rozpuszczenia się cukru, zdjąć z palnika i wystudzić.

W misie miksera umieścić masło i utrzeć do powstania puszystej masy. Powoli wlewać wystudzone mleko z cukrem, cały czas ucierając. Po skończeniu ucierania wsypać mleko w proszku, w trzech turach, następnie utrzeć do połączenia i powstania gładkiej masy.

Składniki na polewę czekoladową:

  • 80 ml śmietanki kremówki 30%
  • 100 g mlecznej czekolady

Śmietanę kremówkę podgrzać w małym garnuszku. Zdjąć z palnika, dodać posiekaną czekoladę, odstawić na 2 minuty. Po tym czasie wymieszać, do roztopienia czekolady i otrzymania gładkiej polewy. Poczekać do lekkiego zgęstnienia polewy.

Wykonanie:

Formę o wymiarach  18 x 28 cm wyłożyć papierem do pieczenia. Na spód formy wyłożyć warstwę kakaowych herbatników, na nie wyłożyć połowę masy z mleka w proszku, przykryć drugą warstwą kakaowych herbatników, następnie na nie wyłożyć resztę masy z mleka w proszku i kolejną warstwę herbatników kakaowych. Schłodzić w lodówce przez 2 godziny. Po tym czasie wyjąć z lodówki, polać gęstniejącą polewą czekoladową i równo ją rozprowadzić.

Ciasto Milky Way smaczne jest już po 2 godzinach od przełożenia i zachowuje świeżość do 5 dni (przechowywane w lodówce).

Smacznego!

Ciasto Milky Way

Źródło przepisu – Pyszności.pl.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 17 komentarzy
Szukaj w komentarzach: