Komentarze (207)

Kandyzowana pomarańczowa skórka w czekoladzie

Kandyzowana pomarańczowa skórka w czekoladzie to przysmak nad przysmaki! Kandyzowaną skórkę wyjadam pasjami ze słoiczka, praktycznie dopóki nie zobaczę dna… . Uwielbiana przez nas jako dodatek do serników, keksów, drożdżowych bab wielkanocnych czy makowców; bez niej nie ma żadnych świąt. Ta sama skórka pokrojona w paski i zanurzona w czekoladzie – to przysłowiowe 'niebo w gębie’ i rarytas na stół świąteczny. Przekonajcie się sami!

Składniki:

  • 6 dużych pomarańczy, najlepiej ekologicznych i niewoskowanych
  • 2 szklanki cukru
  • ¼ – ½ szklanki wody
  • 400 g gorzkiej czekolada

Pomarańcze wyszorować i wyparzyć. Obrać, dzieląc skórkę na ćwiartki, następnie pokroić w paski. Miąższ pomarańczy oczywiście zjeść :). Pokrojoną skórkę zalać wrzącą wodą i gotować 5 minut. Odcedzić. Czynność powtórzyć.

W rondelku wymieszać wodę (1/4 szklanki) z cukrem. Wrzucić przygotowane skórki pomarańczy, gotować na minimalnym ogniu (bez przykrycia), aż staną się półprzezroczyste, około 45 minut, w razie potrzeby podlewając wodą. Zdjąć z palnika, wystudzić, odsączyć na metalowej kratce.

Kolejnego dnia po przygotowaniu kandyzowanych paseczków, czekoladę roztopić w kąpieli wodnej. Pomagając sobie widelcem obtaczać skórkę w czekoladzie i odkładać na papier do pieczenia, do zastygnięcia.

Smacznego!

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 207 komentarzy
Szukaj w komentarzach: