Komentarze (356)

Ladyfingers - biszkopty idealne

Ladyfingers – biszkopty idealne. Naprawdę idealne. Niezastąpione do tiramisu, serników na zimno lub innych deserów. Może to będą pierwsze biszkopciki Waszych pociech? Bez proszku do pieczenia i polepszaczy, a bardzo proste w wykonaniu. Kluczem do sukcesu w ich przypadku jest ścisłe trzymanie się poniższego przepisu. Korzystałam z przepisu mojego Dziadka (pamiętacie jego bitki z makiem?)Przed pieczeniem pozostawiamy je na chwilę do wysuszenia (jak makaroniki), by ich wierzch był chrupki i posypujemy pudrem. A jak smakują? Rewelacyjnie!

Składniki na około 35 sztuk:

  • 3 duże jajka, białka i żółtka oddzielnie
  • 80 g drobnego cukru do wypieków
  • 75 g mąki pszennej
  • cukier puder – do oprószenia

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Białka oddzielić od żółtek; białka ubić na sztywną pianę. Powoli i stopniowo, łyżka po łyżce, dodawać cukier (jak przy bezach – nie można wsypać cukru na jeden raz) i ubijać dalej. Dodać żółtka i ubijać, do połączenia i otrzymania gęstej, bardzo puszystej piany jajecznej. Bezpośrednio na pianę przesiać mąkę pszenną i bardzo delikatnie wymieszać szpatułką – piana nie powinna opaść.

Blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Ciasto nałożyć do rękawa cukierniczego z grubą okragłą nasadką i wykładać na blachę biszkopty, długości około 10 cm pozostawiając między nimi równe odstępy. Oprószyć je cukrem pudrem i pozostawić na 5 minut, by wyschły.

Ladyfingers - biszkopty idealne

Przed samym pieczeniem biszkopty ponownie oprószyć pudrem.

Ladyfingers – biszkopty idealne – piec w temperaturze 180ºC przez około 14 minut, do lekko złotego koloru. Po upieczeniu chwilę odczekać, następnie sciągnąć je z papieru do pieczenia i przełożyć na kratkę.

Ważne: białka niedokładnie ubite lub mało delikatnie wymieszana masa jajeczna z mąką zaowocuje płaskimi i rozlewającymi się na blaszce biszkoptami (zniszczą się pęcherzyki powietrza); bardziej płaskie będą również, jeśli blacha z ciastkami będzie czekać na upieczenie pierwszej, najlepiej piec obie na jeden raz.

Smacznego!

Ladyfingers - biszkopty idealne

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 356 komentarzy
Szukaj w komentarzach: