Brownie z malinami i zmielonymi migdałami, które zastępują większość mąki pszennej. Bajka, nie brownie! Przygotujcie te teraz, w sezonie na maliny, choć ciasto uda się także zimą z owocami mrożonymi. Kiedy czujecie, że ogarnia Was głód na czekoladę, nie ma lepszego ciasta niż migdałowe brownie z malinami ;-). A dla odmiany możecie upiec sernikobrownie z malinami.
Uprzedzając Wasze zapytania – tak, można upiec brownie tylko z dodatkiem migdałów, ale jeśli nie jesteście na diecie bezglutenowej polecam ten niewielki dodatek mąki, który naprawdę robi różnicę!
Migdałowe brownie z malinami – składniki:
- 240 g gorzkiej czekolady, posiekanej
- 100 g masła
- 3 duże jajka
- 170 g drobnego cukru do wypieków
- 80 g zmielonych migdałów
- 30 g mąki pszennej
- 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii
- 250 g malin, świeżych lub mrożonych (bez wcześniejszego rozmrażania)
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.
W garnuszku umieścić masło, roztopić. Zdjąć z palnika, dodać czekoladę, wymieszać, odstawić na 2 minuty. Po tym czasie wymieszać do powstania gładkiego sosu czekoladowego. Przestudzić.
W naczyniu lekko roztrzepać jajka z cukrem, np. przy pomocy rózgi kuchennej. Dodać przestudzony sos czekoladowy, wymieszać rózgą kuchenną. Dodać zmielone migdały, przesianą mąkę pszenną, ekstrakt z wanilii. Wymieszać do połączenia.
Formę i wymiarach 28 x 18 cm wysmarować masłem i wyłożyć papierem do pieczenia. Przelać do niej masę brownie, wyrównać. W ciasto delikatnie powkładać maliny, lekko zanurzając je w masie.
Migdałowe brownie z malinami piec w temperaturze 160ºC przez około 30 minut. Wyjąć, wystudzić. Uwaga: nie pieczemy zbyt długo, by nie wysuszyć ciasta. Tego rodzaju ciasto 'piecze’ się także podczas studzenia (czekolada zastyga).
Smacznego :-).
Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.
Autorka bloga