Komentarze (74)

Serniczki na patyczkach

Cake – popsy jak mini serniczki? Tak! Coś niezwykle smacznego, mały kawałek sernika, na dwa gryzy, otoczony w Waszej ulubionej czekoladzie. Serniczki na patyczkach – to jest pyszne! Nie będę ukrywać, serniki na patyczkach są trudniejsze do przygotowania niż ciasto na patyczkach, głównie ze względu na konsystencję i delikatność masy serowej. Nie jest łatwo je formować ani obtaczać w czekoladzie. Ale trud na pewno się opłaci :). Dla sernikożerców!

Składniki na 18 – 20 sztuk.

Składniki na serniczki na patyczkach:

  • 500 g upieczonego sernika, samej masy serowej (najlepszy zwarty sernik, nie kremowy, np. wiedeński, tradycyjny)
  • 40 g białej czekolady, roztopionej
  • 300 g mlecznej czekolady, roztopionej
  • 2 łyżki oleju słonecznikowego
  • kilka ciastek pełnoziarnistych typu digestive, pokruszonych

Masę serową pokruszyć, wymieszać z roztopioną białą czekoladą. Część masy odrywać, formować kulki wielkości bardzo dużego orzecha włoskiego, około 30 g każda. Po uformowaniu kulek, każdą obtoczyć w pokruszonych ciasteczkach. Przełożyć na papier do pieczenia, włożyć do zamrażarki na około 30 minut.

Czekoladę roztopić w mikrofali lub w kąpieli wodnej razem z olejem słonecznikowym. Wymieszać do gładkości i poczekać do lekkiego przestudzenia.

Z zamrażarki wyciągać kolejno kulki sernikowe, przygotować patyczki. Końcówkę patyczka zanurzyć w czekoladzie i natychmiast wetknąć w środek kulki, dochodząc mniej więcej do jej połowy. Poukładać serniczki na blaszce patyczkami do góry i znów schłodzić przez około 15 minut. Po tym czasie, jeśli czekolada przestygnie, roztopić ją ponownie. Wyjąć serniczki z zamrażarki, zanurzać w roztopionej czekoladzie, czekając, aż skapie jej nadmiar. Dowolnie udekorować, a następnie wbić patyczkami w styropian, kartonik lub poukładać 'do góry nogami’ na papierze do pieczenia.

Serniczki na patyczkach przechowywać w lodówce, choć długo wytrzymują w temperaturze pokojowej.

Smacznego!

Serniczki na patyczkach

Serniczki na patyczkach

Inspiracja – bakerella.com.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 74 komentarzy
Szukaj w komentarzach: