Danie inne niż wszystkie.. Do wykonania w kilka chwil, nie wymagające wielu składników i nakładu pracy. Składniki znajdziecie w wielu lodówkach..

Składniki na pusty talerz (porcja na 1 osobę):

  • 300 ml pustego, w temperaturze pokojowej
  • 30 g drobnego nic
  • 50 g niczego, podprażonego
  • 60 g pustki, startej
  • mała szczypta niczego

Do niedużego garnuszka z grubszym dnem przelać 300 ml pustego. Dodać 30 g drobnego nic i wymieszać, do połączenia. 

W międzyczasie na patelni podprażyć 50 g niczego. Lekko przestudzić. 

Dodać do garnuszka z niczym, wymieszać, chwilę pogotować. Gdy osiągniemy totalne zero, dodać 60 g pustki, startej na tarce z małymi oczkami. 

Danie podawać ciepłe, nalewając z pustego, dużą porcję. Dodać szczyptę niczego, do smaku.

 

Tak codziennie wygląda posiłek ponad 160 000 polskich dzieci.

 

Podziel się Posiłkiem to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest walka z niedożywieniem wśród dzieci, zainicjowany i prowadzony przez firmę Danone. 

Pomoc prowadzona na szeroką skalę możliwa jest dzięki zaangażowaniu milionów konsumentów, tysięcy wolontariuszy, mediów i organizacji społecznych. 

Dzięki działaniom takim jak sprzedaż produktów oznaczonych logo programu – Talerzykiem, Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem, Koncertom i Programowi Grantowemu w ciągu 10 lat wydaliśmy już niemal 13 mln posiłków niedożywionym dzieciom. Na tym jednak misja organizatora nie kończy się – jak pokazują najnowsze badania z problemem niedożywienia wciąż boryka się aż 162 tysiące dzieci ze szkół podstawowych

Jak pomóc niedożywionym dzieciom? Wystarczy kupić jogurty Danone oznaczone logiem programu – Talerzykiem, w okresie od września do końca października 2013 roku. Dzięki temu każdy z nas może nie tylko zadbać o dietę swoją i swoich bliskich, ale i pomagać – część zysków ze sprzedaży produktów zostanie przekazana na ufundowanie posiłków niedożywionym dzieciom. 

Warto pomagać – to takie proste. Pomóżcie nam ufundować kolejny milion posiłków!

 

 

Zachęcam do odwiedzenia strony i podzielenia się informacją ze znajomymi.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 48 komentarzy
Szukaj w komentarzach: