Komentarze (37)

Babeczki na Halloween

Kilka dni przed Halloween podpowiedź, jak wykonać eleganckie babeczki. Szybko, bez dużego nakładu pracy, z pomysłem :-).

Będziecie potrzebować:

  • Wasze ulubione babeczki, upieczone i wystudzone
  • lukier plastyczny lub marcepan, do rozwałkowania
  • barwniki z żelu/paście
  • 2 łyżki jasnego dżemu np. morelowego
  • szablony do babeczek
  • pędzelek

Upiec babeczki (w papilotkach) z Waszego ulubionego przepisu. Na Halloween mogę polecić muffinki czekoladowe lub Red Velvet. Wystudzić. Przy pomocy noża z piłką odciąć im 'czapeczki’ by wierzch był prosty i równy z papilotkami.

Lukier plastyczny (lub marcepan) rozwałkować na grubość około 2 mm, podsypując delikatnie cukrem pudrem. Przy pomocy ostrej foremki do ciastek (lub szklanki) wycinać kółka o średnicy babeczek. Wierzch babeczek posmarować bardzo cienką warstwą dżemu, przykleić lukier plastyczny, wyrównać.

Do lukru plastycznego przyłożyć szablon, pędzelkiem maczanym w odrobinie barwnika odmalować wzory. Szablony można kupić (np. na ebayu) lub wykonać samemu. Użyłam barwników Wilton (w kubeczkach), kolory: black i golden yellow.

Smacznego :-).

Babeczki na Halloween

Babeczki na Halloween

Babeczki na Halloween

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 37 komentarzy
Szukaj w komentarzach: