Komentarze (170)

Bezowe serduszka

Dla osób, które w Walentynki koniecznie muszą z serduszkami ;-). Bezy są o tyle uniwersalne, że można z nich wyczarować kształty na praktycznie każdą okazję. Sposób by ozdobić serca czerwonymi paskami podpatrzyłam u Marthy Stewart. Bezy suszyłam w niższej temperaturze i dłużej, by były śnieżnobiałe. Efekt? Każdy na ich widok się uśmiechał :-).

Składniki na 2 – 3 blachy:

  • 4 duże białka (1 białko o wadze około 40 g)
  • szczypta soli
  • 240 g drobnego cukru do wypieków
  • czerwony barwnik w żelu

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Białka umieścić w misie miksera. Dodać szczyptę soli, następnie ubić na sztywno mikserem na wysokich obrotach. Partiami dodawać cukier, stopniowo, łyżka po łyżce (to bardzo ważne), cały czas ubijając.

Blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia. Przygotować rękaw cukierniczy. Od wewnętrznej strony rękawa zrobić kilka pasków przy pomocy barwnika w żelu. Ubitą, gęstą masę bezową nałożyć do rękawa z okrągłą tylką (1 cm szerokości) i wyciskać na blachę nieduże serduszka, pozostawiając między nimi trochę przerwy. Przy kolejnym napełnianiu rękawa, paski zrobić od nowa.

Bezowe serduszka

Suszyć w temperaturze 90ºC przez około 60 – 90 minut (lub dłużej, co będzie zależało od piekarnika) sprawdzając co pewien czas, czy są gotowe. Gotowe bezy będą chrupiące z wierzchu.

Smacznego :-).

bezowe serduszka

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 170 komentarzy
Szukaj w komentarzach: