Komentarze (70)

Biskwity z bitą śmietaną i truskawkami

Biskwity z bitą śmietaną i truskawkami – bardzo popularne małe słodkości z cukierni, teraz do wykonania w domu. Biskwity to nic innego jak biszkoptowe pieczone omlety. Zasada ich przygotowania jest Wam dobrze znana – postępujemy jak w przypadku biszkoptu: ubijamy białka z cukrem, następnie dodajemy żółtka i delikatnie mieszamy z przesianą mąką. Biskwity koniecznie podajemy z bitą śmietaną i sezonowymi owocami, poza sezonem z owocami z syropu lub domową konfiturą. Polecam szczególnie dla dzieci, choć nie tylko ;).

Składniki na 8 sztuk:

  • 3 duże jajka
  • szczypta soli
  • 3 łyżki drobnego cukru do wypieków
  • 3 łyżki mąki pszennej
  • 1 łyżka skrobi ziemniaczanej

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Przygotować 2 płaskie blachy, wyłożyć ja papierem do pieczenia. Na każdym z nich narysować 4 okręgi o średnicy 10 cm każdy.

W misie miksera umieścić białka. Rozpocząć ubijanie. Po lekkim spienieniu się białek dodać szczyptę soli. Ubić, do sztywności. Dodawać cukier, łyżka po łyżce, stopniowo, cały czas ubijając. Po zakończeniu ubijania dodać żółtka i ubić. Do piany bezpośrednio przesiać mąkę pszenną ze skrobią ziemniaczaną, delikatnie wymieszać szpatułką.

Gotowe ciasto biszkoptowe wyłożyć na okręgi, około 2 pełnych łyżek na każdy z okręgów, wyrównać łyżką. Piec w temperaturze 180ºC przez około 6 minut do tzw. suchego patyczka. Wyjąć z piekarnika, natychmiast zdjąć omleciki z blachy (pomagając sobie szpatułką lub odwrócić papier do pieczenia w taki sposób, by omleciki znalazły się pod spodem i wtedy zdjąć z nich papier), zgiąć je w połowie i odłożyć na bok (położyć np. na ten sam papier do pieczenia), pozostawić do wystudzenia.

Dodatkowo:

  • 400 ml śmietanki kremówki 30% lub 36%, schłodzonej
  • 1,5 łyżki cukru pudru
  • świeże truskawki lub inne owoce, do podania
  • cukier puder do oprószenia

Śmietanę kremówkę ubić z cukrem pudrem. Przełożyć ją do rękawa cukierniczego zakończonego końcówką w postaci głęboko wciętej gwiazdki i nadziać omleciki. Na bitą śmietanę położyć pokrojone truskawki.

Biskwity z bitą śmietaną i truskawkami oprószyć cukrem pudrem i podawać (ewentualnie oprószyć cukrem pudrem przed samym podaniem). Przechowywać w lodówce.

Uwaga: najczęstszym problemem przy ich wykonaniu jest pękanie biskwitów przy zginaniu na pół. Dzieje się tak, kiedy są zbyt długo pieczone (i przez to wysuszone) lub zbyt późno zdjęte z blachy, kiedy już zdążyły wystygnąć.

Smacznego!

Biskwity z bitą śmietaną i truskawkami

Biskwity z bitą śmietaną i truskawkami

Biskwity z bitą śmietaną i truskawkami

Biskwity z bitą śmietaną i truskawkami

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 70 komentarzy
Szukaj w komentarzach: