Komentarze (261)

Ciasto do pizzy (przepis II)

Często testujemy nowe przepisy na spody do pizzy. Ten przepis to grube, sprężyste i miękkie ciasto. Można się najeść :-). U mnie z dodatkami: serem feta, szpinakiem i pomidorkami. Było smacznie :-).

Składniki:

  • 2 łyżeczki suchych drożdży (7 g) lub 14 g drożdży świeżych
  • 1 łyżeczka cukru
  • 2,5 szklanki mąki pszennej (375 g)
  • 1 szklanka ciepłej wody (250 ml)
  • pół łyżeczki soli
  • 2 łyżki oliwy z oliwek

Dodatkowo:

  • 1/4 szklanki kaszy manny (40 g)

Połączyć świeże drożdże, cukier, 1 łyżkę mąki i wodę (letnią, nie gorącą!) w małym naczyniu, mieszać do rozpuszczenia drożdży. Odstawić w ciepłe miejsce na 10 minut (drożdże suche wystarczy wymieszać z mąką pszenną). Pozostała mąkę wymieszać z solą, dodać mieszankę z drożdżami i oliwę, wymieszać. Wyrabiać ciasto przez około 5 minut, aż będzie miękkie i elastyczne. Odstawić w ciepłe miejsce, przykryte, na około 1 godzinę, do podwojenia objętości.

Po tym czasie wyjąć ciasto na powierzchnię oprószoną kaszą manną i zagnieść raz jeszcze. Wyłożyć do formy kwadratowej o boku 32 cm (u mnie dwie formy 17 x 27 cm), wysypanej na spodzie resztą kaszy.

Nałożyć sos, dodatki, następnie odstawić na 20 – 30 minut do podwojenia objętości. Piec około 15 – 20 minut w temperaturze 220ºC.

Smacznego :-).

Ciasto do pizzy (przepis II)>

Ciasto do pizzy (przepis II)

Źródło przepisu – The Australian Women’s Weekly 'Muffins, scones and breads’.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 261 komentarzy
Szukaj w komentarzach: