Komentarze (249)

Czekoladowe banoffee pie

Czekoladowe banoffee pie to czekoladowa wersja słynnego już, boskiego banoffee pie. Bez pieczenia i z wykorzystaniem masy kajmakowej prosto z puszki, co skraca czas przygotowania deseru. Ponieważ w komentarzach pod mazurkami wielkanocnymi często skarżyliście się na wszelkie kupne masy krówkowe z grudkami, jeśli nie macie dostępu do dobrego jakościowo kajmaku z puszki, przygotujcie go sami. Wystarczy gotować puszkę mleka słodzonego skondensowanego przez 2 godziny, pamiętając o tym, że puszka cały czas powinna być zanurzona w wodzie. Otwieramy puszkę po schłodzeniu. Polecam!

Wypróbuj także moje inne przepisy na tarty.

Składniki na spód:

  • 250 g ciastek digestive, w mlecznej lub gorzkiej czekoladzie
  • 70 g masła, roztopionego

Ciastka i masło umieścić w misie malaksera i zmiksować do dokładnego pokruszenia się ciastek i powstania masy ciasteczkowej o konsystencji mokrego piasku. W przypadku braku malaksera – ciastka umieścić w mocnym woreczku (np. z zapięciem) i uderzać mocno wałkiem lub tłuczkiem, do ich dokładnego pokruszenia, na końcu połączyć z roztopionym masłem.

Masą ciasteczkową wyłożyć dno i boki formy na tartę o średnicy 20 cm (można również wykorzystać tortownicę, boki wyłożyć do wysokości 3,5 cm). Schłodzić w lodówce.

Składniki na nadzienie:

  • 400 g masy kajmakowej z puszki (dulce de leche), w temperaturze pokojowej
  • 180 g czekolady, gorzkiej pół na pół z mleczną, roztopionej
  • 250 ml śmietanki kremówki 36%, schłodzonej
  • 1,5 łyżki cukru pudru
  • 4 średniej wielkości banany
  • kakao do oprószenia

Masę kajmakową zmiksować lub wymieszać z roztopioną czekoladą. Masę wyłożyć na schłodzony spód, schłodzić przez 4 godziny w lodówce.*

Śmietankę kremówkę ubić, pod koniec ubijania dodając cukier puder. Banany pokroić w plasterki. Do ubitej śmietanki wmieszać połowę bananów. Bitą śmietanę z bananami wyłożyć na schłodzony wierzch tarty. Udekorować pozostałymi bananami, oprószyć kakao.

* Czekoladowe banoffee pie można również schłodzić przez całą noc w lodówce, jednak trzeba ją wyjąć wcześniej przed podaniem do temperatury pokojowej, by masa czekoladowa nie była zbyt ścisła.

Smacznego!

Czekoladowe banoffee pie

Czekoladowe banoffee pie

Źródło inspiracji – GoodFood Magazine.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 249 komentarzy
Szukaj w komentarzach: