Komentarze (249)

Czekoladowe banoffee pie

Czekoladowa wersja słynnego już, boskiego banoffee pie. Bez pieczenia, co docenicie pewnie przy upałach panujących obecnie w Polsce ;-).  Z wykorzystaniem dulce de leche prosto z puszki, co skraca czas przygotowania deseru. Ponieważ w komentarzach pod mazurkami wielkanocnymi często skarżyliście się na wszelkie kupne masy krówkowe z grudkami, jeśli nie macie dostępu do dobrego jakościowo kajmaku z puszki, przygotujcie go sami. Wystarczy gotować puszkę mleka słodzonego skondensowanego przez 2 godziny, pamiętając o tym, że puszka cały czas powinna być zanurzona w wodzie. Otwieramy puszkę po schłodzeniu. Polecam!

Składniki:

  • 250 g ciastek digestive, w mlecznej lub gorzkiej czekoladzie
  • 70 g masła, w temperaturze pokojowej
  • 400 g kajmaku z puszki (dulce de leche), w temperaturze pokojowej
  • 180 g czekolady, gorzkiej pół na pół z mleczną, roztopionej
  • 250 ml śmietany kremówki 36%, schłodzonej
  • 1,5 łyżki cukru pudru
  • 4 średniej wielkości banany
  • kakao do oprószenia

Ciasteczka wraz z masłem zmiksować w malakserze do otrzymania konsystencji mokrego piasku (alternatywnie można ciastka włożyć do mocnego woreczka i pokruszyć uderzając wałkiem, następnie wymieszać z roztopionym masłem).

Masą ciasteczkową wyłożyć dno i boki formy na tartę o średnicy 20 cm (można również wykorzystać tortownicę, boki wykładamy do wysokości 3,5 cm). Schłodzić w lodówce.

Dulce de leche zmiksować lub wymieszać z roztopioną czekoladą. Masę wyłożyć na schłodzony spód, schłodzić przez 4 godziny.*

Śmietanę kremówkę ubić, pod koniec dodając cukier puder. Banany pokroić w plasterki. Do ubitej śmietany wmieszać połowę bananów.

Bitą śmietanę z bananami wyłożyć na schłodzony wierzch tarty. Udekorować pozostałymi bananami, oprószyć kakao.

Smacznego :-).

* Tartę można również schłodzić przez całą noc w lodówce, jednak trzeba ją wyjąć wcześniej przed podaniem do temperatury pokojowej, by masa czekoladowa nie była zbyt ścisła.

Czekoladowe banoffee pie

Czekoladowe banoffee pie

Źródło inspiracji – GoodFood Magazine.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 249 komentarzy
Szukaj w komentarzach: