Komentarze (252)
Czekoladowe ciastka skandalicznie pyszne

Czekoladowe ciastka skandalicznie pyszne są takie, jak sama nazwa wskazuje – skandalicznie pyszne! Spełniają marzenia o ciastkach czekoladowych, miękkich w środku, kruchych na zewnątrz. Miękkie w środku, prawie jak brownie i takie pozostają nawet kolejnego dnia. Są przepyszne, jedne z najlepszych, jakie jadłam. Bardzo polecam!

Składniki na 2 tuziny ciastek:

  • 225 g czekolady gorzkiej, z grubsza posiekanej
  • 60 g masła
  • 2/3 szklanki mąki pszennej
  • pół łyżeczki proszku do pieczenia
  • pół łyżeczki soli
  • 2 duże jajka
  • 3/4 szklanki drobnego cukru do wypieków
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
  • 300 g gorzkich drobinek czekoladowych (chocolate chips), lub posiekanej gorzkiej czekolady

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

225 g gorzkiej czekolady umieścić razem z masłem w kąpieli wodnej i roztopić, mieszając od czasu do czasu. W osobnym naczyniu wymieszać mąkę pszenną, proszek do pieczenia i sól.

W misie miksera umieścić jajka (w całości), cukier i wanilię, następnie utrzeć (ubić) do otrzymania jasnej, puszystej piany. Wlać roztopioną czekoladę i ubić. Na sam koniec wmieszać mąkę pszenną z proszkiem do pieczenia i solą. Po wymieszaniu dodać drobinki czekoladowe, wymieszać.

Dwie płaskie blaszki wyłożyć papierem do pieczenia. Na papier wyłożyć ciasteczka – po 1 czubatej łyżeczce ciasta na 1 ciastko, lekko je spłaszczyć. Ciastka układać w odstępach od siebie.

Piec około 10 – 12 minut w temperaturze 175ºC, najlepiej bez termoobiegu. Upieczone ciastka powinny być błyszczące i popękane na zewnątrz, miękkie w środku. Wyjąć z piekarnika, chwilę wystudzić na blaszce a następnie przenieść na metalową kratkę i wystudzić.

Czekoladowe ciastka skandalicznie pyszne można przechowywać w szczelnym pojemniku spożywczym, w temperaturze pokojowej, do trzech dni.

Smacznego!

Czekoladowe ciastka skandalicznie pyszne

Przepis z kolekcji Marthy Stewart.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 252 komentarzy
Szukaj w komentarzach: