Komentarze (7)

Czekoladowy milkshake

Czekoladowy milkshake, na ciepłe, pełne słońca dni, których mam nadzieję w tym roku nie zabraknie :-). Do przygotowania milkshake’a potrzebujemy zapasów lodów śmietankowych (mogą być domowe), które nadają napojowi odpowiedniej konsystencji oraz czekoladowego ganache (sosu). Sos można przygotować dużo wcześniej i przechowywać w lodówce, na więcej porcji pysznego czekoladowego milkshake’a :-). 

Składniki na czekoladowy milkshake (2 porcje):

  • 250 g lodów śmietankowych
  • 125 ml mleka
  • czekoladowy sos (ganache), przepis poniżej

W misie miksera kielichowego umieścić wszystkie składniki i zmiksować. Przelać do szklaneczek. Podawać natychmiast z porcją bitej śmietany na górze.

Czekoladowe ganache:

  • 50 ml śmietany kremówki 30%
  • 50 g czekolady deserowej, posiekanej

W małym garnuszku podgrzać śmietanę kremówkę, prawie do wrzenia, zdjąć z palnika. Dodać posiekaną czekoladę, odstawić na 2 minuty. Po tym czasie wymieszać, do otrzymania gładkiego sosu. Odstawić do wystudzenia (nie powinien jednak zastygnąć).

Można przechowywać w lodówce do 5 dni. Przed użyciem należy lekko podgrzać w kąpieli wodnej lub mikrofali, by uzyskać płynną konsystencję.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 7 komentarzy
Szukaj w komentarzach: