Komentarze (75)

Kakaowe beziki z kremem czekoladowym

Urocze i bardzo, bardzo słodkie :-). Białka oczywiście pozostały z tarty orzechowej, a ja z nich najchętniej piekę bezy. Tym razem kakaowe, przełożone pysznym kremem z białej czekolady. Przypuszczam, że po kilku sztukach będę miała dość słodyczy na kilka dni ;-). Polecam również upiec zwykłe, białe bezy, które można przełożyć, dla kontrastu, kremem z ciemnej czekolady. I poczęstować gości dwoma rodzajami :-).

Składniki:

  • 3 białka
  • 160 g drobnego cukru do wypieków
  • 1 łyżka kakao

Płaską blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia.

Białka umieścić w misie miksera i ubić do otrzymania sztywnej piany. Stopniowo, łyżka po łyżce, dodawać cukier, cały czas ubijając. Na końcu dodać kakao (koniecznie przesiane) i wymieszać delikatnie szpatułką do połączenia.

Masę bezową przełożyć do rękawa cukierniczego z gładką, okrągłą końcówką. Wyciskać na blaszkę bezy, pozostawiając między nimi niedużo miejsca (urosną). Piec w temperaturze 140ºC przez 45 – 60 minut (w zależności od piekarnika). Wyjąć, wystudzić.

Krem z białej czekolady:

  • 50 ml śmietany kremówki 36%, schłodzonej
  • 35 g białej czekolady

Czekoladę roztopić w kąpieli wodnej; przestudzić, choć powinna pozostać płynna.

Śmietanę kremówkę ubić (ubijać do momentu, aż trzepaczki miksera będą pozostawiały ślad). Czekoladę wlewać cienką strużką do śmietany, cały czas ubijając.

Powstałym kremem przełożyć bezy, schłodzić. Jeśli krem będzie mocno płynny, odłożyć na chwilę do lodówki, do jego zgęstnienia.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 75 komentarzy
Szukaj w komentarzach: