Komentarze (236)

Kandyzowana skórka pomarańczowa

Domowa, najlepsza. Do jej przygotowania używajmy owoców organicznych, niewoskowanych, o średnio grubej skórce. Kandyzowana skórka pomarańczowa z poniższego przepisu nie jest gorzka, ale słodziutka i mięsista. Niezbędna do wypieków świątecznych :-).

Składniki na 1,5 szklanki:

  • 6 dużych pomarańczy ze średnio grubą skórką, najlepiej organicznych i niewoskowanych
  • 2 szklanki cukru
  • 1/4 – 1/2 szklanki wody

Pomarańcze wyszorować i wyparzyć. Obrać, dzieląc skórkę na ćwiartki, następnie pokroić w paski, następnie w kosteczkę. Miąższ pomarańczy oczywiście zjeść :).

Pokrojoną skórkę zalać wrzącą wodą i gotować 5 minut. Odcedzić. Czynność powtórzyć.

W rondelku wymieszać wodę (1/4 szklanki) z cukrem. Wrzucić przygotowane skórki pomarańczy, gotować na minimalnym ogniu (bez przykrycia), aż staną się półprzezroczyste, około 45 minut, w razie potrzeby podlewając wodą. Zdjąć z palnika, wystudzić.

Przełożyć do słoiczków. Resztą syropu można zalać skórki, można też odlać syrop – wedle uznania. Można przechowywać dość długo w lodówce lub mrozić.

Polecam!

Kandyzowana skórka pomarańczowa
Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 236 komentarzy
Szukaj w komentarzach: