Komentarze (41)

Kocie języczki

Kocie języczki to popularne w wielu krajach ciasteczka, najbardziej znane pod nazwami Langues de Chat lub Cats’ Tongues. Kruche z zewnątrz, cienkie i delikatnie miękkie w środku, z dodatkiem białek (można wykorzystać białka pozostałe po pączkach lub faworkach). Po prostu do pochrupania, ale też często podawane do deserów, lodów, sorbetów. Można je złączyć przekładając czekoladowym ganache, można ich końce zanurzyć w polewie czekoladowej, dla smaku można też dodać otartą skórkę z cytryny lub pomarańczy. Polecam!

Składniki na kocie języczki:

  • 130 g masła
  • 120 g drobnego cukru do wypieków
  • 3 białka, z dużych jajek (120 g)
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
  • 130 g mąki pszennej

Wszystkie składniki na kocie języczki powinny być w temperaturze pokojowej.

W misie miksera umieścić masło i cukier. Utrzeć do powstania jasnej i puszystej masy maślanej. Dodawać białka, jedno po drugim, ucierając do całkowitego połączenia się składników po każdym dodaniu. Masa może wyglądać na zwarzoną, ale nie ma to wpływu na efekt końcowy. Dodać wanilię i mąkę pszenną, zmiksować do połączenia.

Przygotować rękaw cukierniczy zakończony okragłą tylką o średnicy 0,5 – 0,8 cm. Przełożyć do niego ciasto. Wyciskać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia cienkie, podłużne ciasteczka o długości 8 – 9 cm. Pozostawiać pomiędzy nimi duże odstępy, ciastka natychmiast po włożeniu do piekarnika rozpływają się na boki!

Kocie języczki piec w temperaturze 170ºC przez 12 minut lub krócej, do zarumienienia się brzegów ciastek. Wyjąć, wystudzić na blaszce – na początku będą miękkie, ale szybko zrobią się kruche.

Przechowywać w pojemniku spożywczym w temperaturze pokojowej do 7 dni.

Smacznego!

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 41 komentarzy
Szukaj w komentarzach: