Komentarze (86)
kokosanki z mleka skondensowanego

Ten przepis na kokosanki został wyszperany przez przypadek. Szukałam ciekawych, szybkich ciastek do herbaty, niekoniecznie z kokosem… No, ale klamka zapadła ostatecznie gdy mąż znalazł w szafce mleko słodzone. Te ciasteczka robi się tak błyskawicznie, że śmiało można powiedzieć, że zrobiły się same ;). Cenię je również za to, że nie ma w nich odrobiny proszku do pieczenia, a przy minimum wysiłku otrzymujemy niesamowity efekt smakowy. Nam bardzo smakowały. Najlepsze w dniu pieczenia, jeszcze ciepłe.

Wypróbuj także kokosanki na kruchym cieście – są pyszne!

Składniki na 24 sztuki:

  • 40 g mąki pszennej
  • szczypta soli
  • 225 g wiórków kokosowych
  • 175 ml mleka skondensowanego słodzonego
  • kilka kropel aromatu waniliowego

Mąkę wymieszać z solą w misce. Dodać wiórki kokosowe, wymieszać. Wlać mleko skondensowane słodzone z puszki, dodać wanilię i wszystko dokładnie wymieszać, aż do otrzymania gęstej masy. Formować małe kulki (warto dłonie nawilżyć zimną wodą, kulki będą łatwiej się formowały) i układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia w niedużych odstępach. Można też ciasto wykładać po prostu łyżeczką, by otrzymać bardziej nieregularne kształty.

Piec około 12 – 14 minut w temperaturze 180ºC do otrzymania złocisto – brązowego koloru. Wyjąć i wystudzić na kratce.

Kokosanki można przechowywać do 5 dni w zamkniętym pojemniku spożywczym lub w puszce, w temperaturze pokojowej.

Smacznego!

Przepis pochodzi z książki „A taste of America” (praca zbiorowa).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 86 komentarzy
Szukaj w komentarzach: