Komentarze (101)

Kruszonkowe ciasto agrestowe

Kruche i delikatne ciasto z agrestem. Ciasto kruszonkowe, czyli wykonane z kruszonki zapieczonej zarówno na spodzie jak i na wierzchu ciasta. Kruszonka jest idealna, maślana, waniliowa, cudownie smakuje z kwaskowym agrestem!

Składniki na ciasto kruszonkowe:

  • 300 g mąki pszennej
  • pół łyżeczki proszku do pieczenia
  • 220 g masła, w temperaturze pokojowej
  • 1 łyżka cukru wanilinowego lub 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii
  • 6 łyżek cukru demerara

Do naczynia wsypać mąkę pszenną z proszkiem do pieczenia, dodać miękkie (w temperaturze pokojowej) masło i rozetrzeć je palcami z mąką. Ciasto powinno przypominać kruszonkę. Wsypać oba cukry, wyrobić między palcami na kruszonkę.

Nadzienie agrestowe:

  • 600 g agrestu, odszypułkowanego
  • 5 łyżek cukru demerara

Formę o średnicy 23 cm wyłożyć papierem do pieczenia, sam spód. Na spód wysypać połowę ciasta kruszonkowego, równomiernie, delikatnie wklepać w dno formy. Podpiec w temperaturze 180ºC (piekłam z termoobiegiem) przez 15 minut.

Podpieczone ciasto wyjąć z piekarnika, na nie wysypać agrest, a następnie, równomiernie, posypać go 5 łyżkami cukru. Posypać pozostałą kruszonką.

Ciasto z agrestem ponownie włożyć do piekarnika (temperatura bez zmian) i piec dodatkowe 35 minut aż do zezłocenia się ciasta. Wyjąć, wystudzić.

Ciasto z agrestem przed podaniem oprószyć cukrem pudrem.

Smacznego :-).

Kruszonkowe ciasto agrestowe

Kruszonkowe ciasto agrestowe

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 101 komentarzy
Szukaj w komentarzach: