Komentarze (313)

Letnia pianka na biszkoptach

Im dłuższe się robi przerwy w blogowaniu tym później trudniej zacząć. Ale to jest potrzebne, by odpocząć, odświeżyć umysł, znaleźć nowe inspiracje. Ciasto, które przygotowałam po powrocie nie jest nowe. Już kiedyś na blogu było, w wersji bardzo słodkiej, bo przykryte dulce de leche i  z płatkami migdałów, lecz przy blogowych porządkach zostało usunięte. Ponieważ w mailach do mnie często o nie pytaliście, postanowiłam z nim powrócić. W nowej, ekstra szybkiej wersji, bez pieczenia biszkoptu, by udało się nawet tym, którzy od  tego stronią z obawy przed fiaskiem. Kilka dni temu zrobiłam je w wersji truskawkowej, lecz z owocami leśnymi jest dla nas dużo smaczniejsze. Wy możecie użyć dowolnych owoców i dowolnej galaretki, dlatego ciasto to może mieć wiele odsłon… Polecam na upały 🙂

I mała niespodzianka – z przepisem na polskie pączki goszczę dziś na stronie Evy Toneva „Food Styling and Photography” :-).

Składniki:

  • kilkanaście podłużnych lub okrągłych biszkoptów
  • 1 galaretka o smaku wiśniowym
  • 300 ml śmietany kremówki 30% lub 36%, schłodzonej
  • duża garść owoców leśnych (świeżych lub mrożonych)
  • 1 galaretka o smaku owoców leśnych

Formę tortownicę o średnicy 23 cm wyłożyć papierem do pieczenia, sam spód. Na spodzie ułożyć biszkopty, jeden przy drugim, przycinając w razie konieczności.

Galaretkę wiśniową rozpuścić w połowie ilości wody zalecanej na opakowaniu (czyli w 250 ml wody). Całkowicie wystudzić, lekko schłodzić – galaretka nie może do końca się stężeć.

Śmietanę kremówkę ubić na sztywno. Małą strużką wlewać wystudzoną lecz całkowicie płynną lub lekko gęstą galaretkę wiśniową, cały czas ubijając, by nie zrobiły się grudki. Wylać na ułożone w formie biszkopty. Włożyć do lodówki i poczekać, aż pianka całkowicie stężeje.

Galaretkę o smaku owoców leśnych przygotować według przepisu na opakowaniu zużywając odrobinę mniej wody (np. 400 ml wody), schłodzić, lecz powinna pozostać płynna lub zacząć lekko tężeć.

Owoce leśne wyłożyć na przygotowaną wcześniej wiśniową piankę, zalać galaretką z owoców leśnych, schłodzić.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 313 komentarzy
Szukaj w komentarzach: