Komentarze (95)

Lody kakaowe z ciastkami oreo

Niesamowite lody. Niespotykane. Na mleku kokosowym, które dodaje im tropikalnego świeżego oddechu. Bez jajek, a mimo to o idealnej konsystencji. Mega szybkie w przygotowaniu :-). Bardzo polecam!

Składniki na około 600 ml lodów:

  • 1 puszka mleka kokosowego (400 ml)
  • 1/3 szklanki cukru
  • 2 łyżki kakao
  • 250 ml śmietany kremówki 30% lub 36%
  • 1 opakowanie ciastek oreo (150 g), połamanych na nieduże kawałki

Wymieszać mleko kokosowe, cukier, kakao – zmiksować blenderem. Dodać kremówkę i wymieszać. Schłodzić do temperatury lodówkowej.

Schłodzoną mieszankę przelać do maszyny do lodów i dalej postępować według instrukcji jej producenta. Na 5 minut przed końcem kręcenia lodów dodać połamane ciasteczka oreo. Ukręcone lody przełożyć do schłodzonego pojemnika, przykryć, zamrozić.

Lody można również wykonać bez maszyny – schłodzone składniki zmiksować, przelać do pojemnika, włożyć do zamrażarki. Podczas chłodzenia mniej więcej co 30 minut przez pierwsze 3 godziny zmiksować, by nie wytworzyły się kryształki lodu i lody były bardziej puszyste. Pod sam koniec dodać połamane ciasteczka oreo. Zamrozić.

* Jeśli użyjecie kremowego mleka kokosowego (o większej zawartości tłuszczu) można pominąć śmietanę kremówkę lub dodać jej o połowę mniej.

Smacznego :-).

Lody kakaowe z ciastkami oreo

Źródło inspiracji – twopeasandtheirpod.com.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 95 komentarzy
Szukaj w komentarzach: