Komentarze (77)
Magdalenki

Magdalenki to urocze i delikatne francuskie ciasteczka. Mam nadzieję, że je znacie i lubicie :). Pieczone w charakterystycznych foremkach w kształcie muszelek lub mini-muszelek, proste i szybkie do wykonania. Koniecznie muszę wypróbować w wersji czekoladowej, jabłkowej z cynamonem lub karmelowej. To odrobina francuskiej cukierni w Twoim domu.

Składniki na magdalenki:

  • 3 duże jajka, białka i żółtka oddzielnie
  • 100 g drobnego cukru do wypieków
  • 150 g mąki pszennej
  • otarta skórka z połowy pomarańczy lub z cytryny
  • 100 g roztopionego i lekko przestudzonego masła

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Białka ubić na sztywno, pod koniec ubijania dodając cukier, stopniowo, łyżka po łyżce. Dodać do nich żółtka i ubić, do połączenia. Do masy jajecznej delikatnie, szpatułką wmieszać przesianą mąkę pszenną, przestudzone (lecz nadal płynne) masło i świeżo otartą skórkę z cytrusów.

Foremki do magdalenek wysmarować masłem i oprószyć mąką pszenną, nadmiar mąki strzepać. Ciasto na magdalenki przełożyć do worka cukierniczego z odciętą końcówką. Foremki wypełnić ciastem, do 3/4 pojemności foremki.

Piec około 7 minut w temperaturze 200ºC (forma na mini-magdalenki), lub około 12 minut (jeśli forma jest normalnego rozmiaru) do zrumienienia. Wyjąć, wystudzić.

Smacznego!

Magdalenki

 

Magdalenki

przepisu Szellki.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 77 komentarzy
Szukaj w komentarzach: