Komentarze (329)

Mini serniczki z owocami

Mini serniczki z owocami są doskonałe na deser – to serniczki wielkości małych babeczek. Szybkie i w przygotowaniu, i w pieczeniu, małe i skromne, zachwycą Waszych gości. No i wielka radość z ich dekorowania – każdy może być inny :).

Mini serniczki z owocami – składniki na 12 sztuk:

  • 120 g ciastek pełnoziarnistych typu digestive
  • 50 g masła, roztopionego
  • 800 g twarogu półtłustego lub tłustego, zmielonego trzykrotnie
  • 1 łyżka ekstraktu z wanilii
  • 3 jajka
  • 120 g drobnego cukru do wypieków
  • dowolne owoce do dekoracji: maliny, borówki amerykańskie, truskawki, jagody

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Ciastka i masło umieścić w misie malaksera i zmiksować do dokładnego pokruszenia się ciastek i powstania masy ciasteczkowej o konsystencji mokrego piasku. W przypadku braku malaksera – ciastka umieścić w mocnym woreczku (np. z zapięciem) i uderzać mocno wałkiem lub tłuczkiem, do ich dokładnego pokruszenia, na końcu połączyć z roztopionym masłem.

W misie miksera umieścić twaróg, wanilię, jajka i cukier, następnie utrzeć do otrzymania gładkiej masy serowej. Nie miksować zbyt długo, by niepotrzebnie nie napowietrzać masy serowej – napowietrzone serniczki mocno urosną a potem opadną.

Standardową formę do muffinów wyłożyć papilotkami. Na dno każdej papilotki wysypać masę ciasteczkową, na nią wyłożyć masę serową prawie do wysokości papilotki i wyrównać.

Mini serniczki piec około 25 minut w temperaturze 150ºC. Wyjąć, wystudzić i włożyć do lodówki na kilka godzin. Podawać z owocami.

Smacznego!

Mini serniczki z owocami

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 329 komentarzy
Szukaj w komentarzach: