Komentarze (110)

 Mrożona kawa (frappuccino jak ze Starbucks)

W gorące dni ciężko przejść obok tej kawiarni obojętnie ;-). Nie jestem smakoszem kawy, pijam tylko cappuccino, ale frappuccino Starburcks’a bardzo mi smakuje. Frappuccino (którego nazwa została zastrzeżona dla Starbucks’a) jest zmrożoną kawą z cukrem, mlekiem (ja użyłam lodów) i rozkruszonym lodem, podawana z bitą śmietaną. Taka kawa ma gęstą konsystencję shake’a, pijemy ją przez rurkę, a bitą śmietanę możemy wyjadać łyżeczką… W kawiarni można skosztować kilku rodzajów frappuccino, my z rodzicami rozsmakowaliśmy się w karmelowym i czekoladowym. Mmm… pycha!! Oczywiście wersja homemade jest o wiele tańsza i nie gorsza od oryginalnej, o czym sami możecie się przekonać :-).

Przepis na karmelowe frappuccino (na zdjęciu dolnym).

Składniki na 3 szklanki 200 ml:

  • kawa: 4 łyżeczki kawy instant zaparzone w pół szklanki wody
  • 1,5 szklanki lodów waniliowych
  • 2 szklanki lodu
  • 5 łyżek dulce de leche (masa kajmakowa z puszki)*

Kawę zaparzyć i schłodzić do temperatury lodówkowej. Zmiksować blenderem lub malakserem z resztą, aż składniki się połączą, a lód pokruszy. Podawać natychmiast z bitą śmietaną.

 

Przepis na czekoladowe frappuccino.

Składniki na 3 szklanki 200 ml:

  • kawa: 4 łyżeczki kawy instant zaparzone w pół szklanki wody
  • 1,5 szklanki lodów czekoladowych
  • 2 szklanki lodu
  • 4 łyżki czekolady w proszku

Kawę zaparzyć i schłodzić do temperatury lodówkowej. Zmiksować blenderem lub malakserem z resztą składników, aż składniki się połączą, a lód pokruszy. Podawać natychmiast z bitą śmietaną.

* Masę kajmakową można uzyskać gotując mleko słodzone skondensowane w puszce przez 2 h (puszka powinna być cały czas zanurzona w wodzie).

Smacznego :-).

 Mrożona kawa (frappuccino jak ze Starbucks)

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 110 komentarzy
Szukaj w komentarzach: