Komentarze (36)

Naleśniki bezglutenowe

Naleśniki bezglutenowe, dla osób, które unikają mąki pszennej. Składniki na nie zapewne macie w swoim domu – to kasza jaglana, płatki owsiane, skrobia ziemniaczana… W ten sposób nie muszę gromadzić mąk, których i tak później nie wykorzystam (lub będę korzystała z nich rzadko).Naleśniki bezglutenowe smażę dla urozmaicenia naszej diety, by wprowadzić do niej więcej kasz i płatków. Są bardzo smaczne – lekko orzechowe dzięki płatkom owsianym, giętkie i sprężyste. Czasem, na wzór naleśników z przepisu Roux, zamiast części mleka dodaję do nich odrobinę śmietany kremówki, by ciasto było delikatniejsze i bardziej rozpływało się w ustach ;-). Polecam do przetestowania!

Naleśniki smażyłam na patelni o średnicy 25 cm.

Naleśniki bezglutenowe – składniki na 12 sztuk:

  • 120 g kaszy jaglanej
  • 60 g płatków owsianych
  • 4 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 4 duże jajka
  • 3 łyżki cukru trzcinowego
  • 1,5 szklanki mleka (zwykłego lub roślinnego)
  • szczypta soli

Kaszę jaglaną i płatki owsiane zemleć do otrzymania gładkiej mąki – na przykład w młynku do kawy*. Obie mąki wsypać do większego naczynia, dodać pozostałe składniki i zmiksować blenderem do otrzymania gładkiego ciasta na bezglutenowe naleśniki (otrzymane ciasto będzie rzadkie).

Smażyć na nieprzywierającej patelni z obu stron, do lekko złotego koloru (przed każdym wylaniem ciasta na patelnię ponownie je wymieszać). Naleśniki bezglutenowe, jak każde inne można podawać z ulubionymi dodatkami.

Uwaga: w wersji wytrawnej wystarczy pominąć cukier. Płatki owsiane  – dla osób na diecie – kupujemy niezanieczyszczone glutenem.

* Można oczywiście użyć gotowej mąki jaglanej i owsianej.

Smacznego :-).

Naleśniki bezglutenowe

Naleśniki bezglutenowe

Źródło przepisu – GrainMillWagon.com.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 36 komentarzy
Szukaj w komentarzach: