Komentarze (20)
Puszyste bułki z kremowym serkiem

Puszyste bułki z kremowym serkiem to lekkie i smaczne białe bułeczki, idealne na tosty. W smaku są neutralne choć z gatunku tych lekkich i puszystych, dlatego najbardziej do nich będą pasować  konfitury, twarożek, miód… choć także świetne do domowych hamburgerów. Philadelphii w po upieczeniu nie czuć w składzie pieczywa, ale zastępuje ona doskonale masło dając bułkom jasny miąższ.

Puszyste bułki z kremowym serkiem – składniki na 8 sztuk:

  • 300 g mąki pszennej chlebowej
  • 15 g cukru
  • 1 łyżeczka soli
  • 10 g drożdży świeżych lub 5 g drożdży suchych
  • 1 duże jajko
  • 150 ml mleka, letniego
  • 50 g serka kremowego typu philadelphia

Mąkę pszenną wymieszać z suchymi drożdżami (ze świeżymi najpierw zrobić rozczyn). Dodać resztę składników i wyrobić ciasto, odpowiednio długo, by było miękkie i elastyczne. Z ciasta uformować kulę, włożyć do oprószonej mąką miski, odstawić w ciepłe miejsce, przykryte ręczniczkiem kuchennym, do podwojenia objętości (zajmie to około 1,5 godziny).

Po tym czasie ciasto ponownie krótko wyrobić. Odrywać kawałki ciasta i uformować 8 bułeczek, Układać je na blaszce do pieczenia wyłożonej wcześniej papierem do pieczenia. Przykryć ręczniczkiem kuchennym, odstawić na około 40 minut lub dłużej do ponownego wyrośnięcia (powinny podwoić objętość).

Dodatkowo do posmarowania:

  • 1 jajko roztrzepane z 1 łyżką mleka

Wyrośnięte puszyste bułki z kremowym serkiem przed samym pieczeniem posmarować roztrzepanym jajkiem. Wstawić do piekarnika rozgrzanego do 180ºC i piec około 18 – 20 minut lub do zarumienienia. Wyjąć z piekarnika wystudzić.

Metoda dla maszynistów:

Wszystkie składniki umieścić w maszynie według kolejności: płynne, sypkie, na końcu suche drożdże. Nastawić program do wyrabiania i wyrastania ciasta „dough”. Po skończeniu programu (1,5 h), ciasto wyjąć, krótko wyrobić. Dalej postępować według powyższego przepisu.

Smacznego :-).

Puszyste bułki z kremowym serkiem

Źródło przepisu – MaggiEats.com, z moimi modyfikacjami.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 20 komentarzy
Szukaj w komentarzach: