Komentarze (53)

Puszyste ciasto ze śliwkami i malinami

Delikatne i puszyste ciasto ze śliwkami i malinami. Bez dodatku proszku do pieczenia. To jedno z tych ciast, które rośnie dzięki ubitej pianie z białek. Smakuje biszkoptowo, ale nie jest suche :). Warto wypróbować!

Składniki na puszyste ciasto ze śliwkami i malinami:

  • 4 duże jajka, oddzielnie białka i żółtka
  • 185 g drobnego cukru do wypieków (150 g + 35 g)
  • 110 g mąki pszennej
  • 80 g masła, roztopionego i przestudzonego
  • 5 śliwek
  • 150 g malin
  • cukier puder, do oprószenia

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Mąkę pszenną przesiać, odłożyć.

W misie miksera umieścić żółtka i 150 g cukru. Utrzeć do powstania jasnej i puszystej masy żółtkowej. W drugim naczyniu umieścić białka. Ubić na sztywną pianę pod koniec ubijania dodając 35 g cukru.

Do masy żółtkowej dodać 1/3 ubitej piany i delikatnie wymieszać. Dodać roztopione masło, przesianą mąkę i wymieszać, do połączenia. Dodać resztę ubitej piany z białek i delikatnie wymieszać do połączenia.

Formę o średnicy 23 cm wyłożyć papierem do pieczenia, sam spód. Do formy przełożyć ciasto, wyrównać. Śliwki odpestkować, wyłożyć na ciasto rozcięciami ku górze, większe śliwki pokroić na ćwiartki. Pomiędzy śliwki wysypać maliny.

Puszyste ciasto ze śliwkami i malinami piec w temperaturze 170ºC przez około 40 – 50 minut lub do tzw. suchego patyczka. Wyjąć, wystudzić.

Przed podaniem oprószyć cukrem pudrem.

Smacznego :-).

Puszyste ciasto ze śliwkami i malinami

Puszyste ciasto ze śliwkami i malinami

Źródło przepisu – gourmettraveller.com.au.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 53 komentarzy
Szukaj w komentarzach: