Komentarze (43)
Sernik z czekoladkami Kinder

Sernik z czekoladkami Kinder to szybki sernik na zimno o smaku tych właśnie czekoladek. Bez dodatku żelatyny, przez co jest jeszcze prostszy w wykonaniu. Dla fanów mlecznej czekolady a przede wszystkim Kinder słodkości ;).

Wypróbuj także sernik na zimno Kinder Country.

Składniki na spód:

  • herbatniki czarne Petit Beurre (kilkanaście sztuk)

Formę o średnicy 23 cm wyłożyć papierem do pieczenia, sam spód. Herbatniki wyłożyć na spód formy, docinając w razie potrzeby.

Składniki na masę serową:

  • 500 g serka kremowego typu philadelphia*
  • 200 g czekoladek Kinder Chocolate®
  • 60 g cukru pudru
  • 100 ml śmietanki kremówki 36%, schłodzonej

Wszystkie składniki poza śmietanką kremówką powinny być w temperaturze pokojowej. Czekoladki Kinder Chocolate® roztopić w kąpieli wodnej lub mikrofali, lekko przestudzić.

W misie miksera umieścić serek kremowy i utrzeć, do puszystości. Dodać roztopione czekoladki i cukier puder. Utrzeć do połączenia się składników i otrzymania gładkiej masy serowej. W osobnym naczyniu ubić schłodzoną śmietankę kremówkę, do sztywności. Dodać ją do masy serowej i delikatnie wymieszać do połączenia.

Tak przygotowaną masę serową przełożyć na spód, wyrównać, następnie włożyć do lodówki do stężenia, najlepiej na całą noc.

Składniki na polewę z czekoladek Kinder Chocolate®:

  • 130 g czekoladek Kinder Chocolate®
  • dodatkowo kilka czekoladek Kinder Chocolate® do ozdoby

Czekoladki Kinder Chocolate® roztopić w kąpieli wodnej lub mikrofali, lekko przestudzić. Polewę przelać na schłodzony i stężały sernik, wyrównać i udekorować kawałkami czekoladek (uwaga: polewa szybko zastyga na schłodzonym serniku).

Sernik z czekoladkami Kinder przechowywać w lodówce.

*Uwaga: można zamienić na inny serek kremowy, jeśli nie lubisz słonego posmaku w cieście.

Smacznego!

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 43 komentarzy
Szukaj w komentarzach: