Komentarze (21)
ciastka z lemon curd

Delikatne i pyszne kruche ciastka z lemon curd – kwiatki przełożone najlepszym cytrusowym kremem. Proste do wykonania i ze składników łatwo dostępnych. Ciastka najlepiej przekładać cytrynowym kremem w dniu podania, by nic nie straciły na kruchości. A na Wielkanoc… przygotujcie je w kształcie jajek :). Przesłodko się prezentują!

Składniki na około 30 ciastek:

  • 180 g masła, zimnego
  • 100 g cukru pudru
  • 350 g mąki pszennej
  • 1 duże jajko
  • 1 żółtko
  • 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii lub nasionka z 1 laski wanilii
  • szczypta soli

Wszystkie składniki wrzucić do malaksera i zmiksować, aż ciasto będzie tworzyło gładką kulę. Można również wszystkie składniki umieścić w misie, posiekać szybko nożem, krótko wyrobić, do połączenia. Ciasto owinąć folią spożywczą i schłodzić w lodówce przez 30 minut.*

Po schłodzeniu, odrywać kawałki ciasta i wałkować na grubość około 2 – 3 mm, podsypując delikatnie mąką. Wykrawać kształty kwiatków. W połowie wykrojonych ciastek zrobić na środku otworek mniejszą okrągłą wykrawaczką. Układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia zachowując nieduże odstępy.

Piec w temperaturze 180ºC przez około 12 minut, do lekkiego zezłocenia (najlepiej najpierw rozgrzać piekarnik do 200ºC, po włożeniu ciastek do piekarnika zmniejszyć temperaturę).

Ciasteczka łączyć przekładając lemon curdem.

* Ciasto można przygotować 3 dni wcześniej i przechowywać w lodówce owinięte w folię, można także mrozić. Po przełożeniu kremem ciastka z lemon curd należy jak najszybciej zjeść :).

Smacznego :-).

ciastka z lemon curd
Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 21 komentarzy
Szukaj w komentarzach: