Komentarze (190)

Herbatniki Petit Beurre

Słynne na cały świat maślane francuskie herbatniki Petit Beurre. Słodkie w sam raz, bardzo kruche, po prostu idealne ciasteczka do herbaty. Czy smakują jak popularne harbatniki polecane często przeze mnie do przepisów jako 'petitki’ kupowane w sklepach? Nie ;). Są lepsze, mniej twarde, kruchutkie i bardziej maślane. Wersja domowa jest po prostu najlepsza!

Składniki na około 50 ciastek.

Składniki na herbatniki Petit Beurre:

  • 100 g masła
  • 250 g mąki pszennej
  • 50 g cukru pudru
  • szczypta soli
  • 100 ml śmietany kremówki 30% lub 36%

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Mąkę pszenną przesiać, dodać masło i posiekać szybko nożem do momentu, kiedy ciasto będzie przypominało kruszonkę. Dodać pozostałe składniki i szybko zagnieść (ciasto można również zmiksować w malakserze). Z ciasta uformować kulę, owinąć ją folią spożywczą, schłodzić w lodówce przez przynajmniej 60 minut.

Po schłodzeniu ciasto wałkować na grubość około 2 – 3 mm, podsypując delikatnie mąką. Wykrawać ciastka i robić stempelki. Układać na płaskiej blaszce wyłożonej papierem do pieczenia zachowując nieduże odstępy.

Herbatniki Petit Beurre piec w temperaturze 180ºC przez około 12 minut lub do lekkiego zezłocenia brzegów ciastek. Wyjąć, wystudzić na kratce.

Można przechowywać do 7 dni, w zamkniętym pojemniku.

Smacznego!

Herbatniki Petit Beurre

Herbatniki Petit Beurre

Herbatniki Petit Beurre

Herbatniki Petit Beurre

Herbatniki Petit Beurre

Źródło przepisu – ’The Art of French Baking’ Ginette Mathiot.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 190 komentarzy
Szukaj w komentarzach: