Komentarze (74)

Jogurtowe ciasto z agrestem

Puszyste i długo utrzymujące świeżość jogurtowe ciasto z agrestem. Tak, tak, z dodatkiem agrestu –  już się pojawił na krzaczkach! Pieczone w keksówce, po upieczeniu oprószone cukrem pudrem. Takie najlepsze, ze szklanką mleka :). 

Składniki:

  • 165 g masła
  • 160 g drobnego cukru do wypieków
  • 8 g cukru wanilinowego lub 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
  • 3 duże jajka
  • 150 g jogurtu naturalnego lub greckiego
  • 270 g mąki pszennej
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 350 g agrestu, odszypułkowanego

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

W misie miksera umieścić masło i oba cukry (lub cukier i wanilię). Utrzeć do powstania jasnej i puszystej masy maślanej. Dodawać jajka, jedno po drugim, ucierając do całkowitego połączenia się składników po każdym dodaniu (ciasto na tym etapie może wyglądać na zwarzone, ale nie ma to wpływu na wypiek końcowy).  Bezpośrednio do utartych składników przesiać mąkę pszenną i proszek do pieczenia oraz dodać jogurt. Wymieszać szpatułką tylko do połączenia się składników, nie dłużej. Dodać agrest i krótko wymieszać.

Formę keksówkę o wymiarach dolnych 9 x 28 cm i górnych 13 x 32 cm (lub odrobinę mniejszą) wysmarować masłem i oprószyć mąką pszenną. Przełożyć do niej ciasto, wyrównać.

Piec w temperaturze 170ºC, bez termoobiegu, przez około 55 minut lub dłużej, do tzw. suchego patyczka. Wyjąć, przestudzić w formie, a następnie na kratce.

Jogurtowe ciasto z agrestem przed podaniem oprószyć cukrem pudrem.

Smacznego :-).

Jogurtowe ciasto z agrestem

Jogurtowe ciasto z agrestem

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 74 komentarzy
Szukaj w komentarzach: