Komentarze (108)

Łabędzie z bitą śmietaną

Powstało całe jezioro łabędzie, a wszystkie ptaki wyglądały na szczęśliwe… Przepis na słodkie łabędzie z bitą śmietaną to znane Wam już ciasto parzone (czyli nic innego, jak przepis na ptysie). Świetne, jak macie w domu małe łasuchy, na pewno łabędzie z bitą śmietaną szybko znikną z talerza :).

Składniki na 12 sztuk.

Składniki na ciasto parzone:

  • 250 ml wody
  • 90 g masła
  • 160 g mąki pszennej
  • 4 duże jajka
  • szczypta soli

W garnuszku zagotować wodę z masłem i solą. Na gotującą się wodę wsypać mąkę pszenną, energicznie mieszając, by całość się nie przypaliła. Ciasto jest gotowe gdy ma szklisty wygląd i odchodzi od ścianek garnka. Pozostawić do wystudzenia.

Wystudzone ciasto umieścić w misie miksera. Dodawać jajka, jedno po drugim (to ważne!) za każdym razem miksując do dokładnego połączenia się składników. Ciasto przełożyć do worka cukierniczego z ozdobną końcówką (tylką) w kształcie gwiazdki.

Na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia wyciskać ciasto w formie łezki – na korpusy łabędzie (rękawem cukierniczym z ozdobną końcówką). Na „szyję” łabędzią przygotować końcówkę okrągłą: wyciskać na blachę cyfrę '2′ lub literę 'S’.

Piec w temperaturze 200ºC przez około 25 – 30 minut (szyje łabędzie krócej). Upieczone korpusy wystudzić, przekroić wzdłuż, a następnie górę korpusu przekroić na 2 części, by powstały skrzydła.

Na dolną część ciastka z rękawa cukierniczego wycisnąć bitą śmietanę, w środku umieścić szyję, przykryć skrzydełkami. Łabędzie z bitą śmietaną oprószyć cukrem pudrem.

Składniki na bitą śmietanę:

  • 600 ml śmietanki kremówki 36%, schłodzonej
  • 1,5 – 2 łyżki cukru pudru
  • 1 łyżeczka pasty lub ekstraktu z wanilii

Wszystkie składniki umieścić w misie miksera i ubić do powstania kremu.

Łabędzie z bitą śmietaną przechowywać w lodówce.

Smacznego!

Łabędzie z bitą śmietaną

 

Łabędzie z bitą śmietaną

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 108 komentarzy
Szukaj w komentarzach: